God of War Ragnarok Valhalla ze szczegółami! Twórcy eksperymentują z innym gatunkiem

God of War Ragnarok Valhalla

Jak informowaliśmy tej nocy, Santa Monica Studio przygotowało dla fanów Kratosa wielką niespodziankę. Podczas The Game Awards 2023 zaprezentowano bowiem darmowy dodatek God of War Ragnarok Valhalla, który zadebiutuje już za kilka dni. Teraz natomiast poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat zapowiedzianego DLC.

Na blogu PlayStation pojawiły się szczegóły dotyczące God of War Ragnarok Valhalla

Trailer God of War Ragnarok Valhalla

Zapowiedź God of War Ragnarok Valhalla wzbudziła zainteresowanie całej masy graczy. Wiele osób w komentarzach pod materiałem wyraża wdzięczność i nie może się doczekać momentu, w którym sięgnie po DLC. Darmowy dodatek trafi w ręce graczy już za kilka dni, w związku z czym poznaliśmy nieco więcej szczegółów na jego temat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak możemy wyczytać na blogu PlayStation, God of War Ragnarok Valhalla stanowić będzie epilog do wydarzeń z ostatniej odsłony gry, a gracze doświadczyć mają „głęboko osobistej i refleksyjnej podróży”. Kratos stanie u wybrzeży Valhalli w towarzystwie Mimira, aby „pokonać wewnętrzne próby i stawić czoła echom swojej przeszłości”.

God of War Ragnarok Valhalla
God of War Ragnarok Valhalla

Deweloperzy podkreślają, że God of War Ragnarok Valhalla łączy tradycyjny system walki znany z poprzedniej części ze „świeżymi, eksperymentalnymi elementami inspirowanymi gatunkiem roguelite”. Gracze będą mogli wybrać spośród pięciu poziomów trudności, aby dostosować rozgrywkę do własnych preferencji.

Kratos będzie miał dostęp do swojej broni, a także drzewek umiejętności, jednak przed każdą próbą będzie musiał „poświęcić się tarczy i ścieżce Spartańskiego Szału”. Eksplorując kolejne etapy Valhalli, gracze będą mogli wybierać tymczasowe glify, ataki runiczne i perki. Jeżeli zaś nie przetrwamy próby, a bohater zginie, wrócimy na start bogatsi o zgromadzone zasoby i doświadczenia z poprzednich walk.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Na zakończenie przypomnijmy jeszcze, że God of War Ragnarok Valhalla zadebiutuje już 12 grudnia 2023 roku. Dodatek do gry jest darmowy, oczywiście dla posiadaczy podstawowej wersji.

Źródło: PlayStation Blog, YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.