GoldenEye 007 Remaster ostro krytykowane przez fanów. Gracze zarzucają brak wielu funkcji i słabą wydajność

GoldenEye 007 Remastered

Dosłownie kilka dni temu bibliotekę Xbox Game Pass zasilił całkiem ciekawy klasyk, jakim jest GoldenEye 007. Wielu graczy z niecierpliwością oczekiwało tej produkcji, żeby w ramach nostalgicznej wycieczki jeszcze raz ograć przygody agenta 007. Okazuje się jednak, że jakość udostępnionego wydania znacząco odbiega od oczekiwań graczy…

GoldenEye 007 w Xbox Game Pass nie działa w 60 kl./s i nie obsługuje modelu sieciowego

Goldeneye 007 – zwiastun

Po pierwszych zachwytach spowodowanych obecnością GoldenEye 007 w Xbox Game Pass niektórzy gracze zaczęli narzekać na brak całkiem istotnej funkcji w grze, jaką jest moduł sieciowy. W tym miejscu warto podkreślić, że posiadacze tego tytułu na Nintendo Switch taką opcję mają.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Studio odpowiedzialne za tę wersję gry — Code Mystics — przekazało, że jest to efekt umowy pomiędzy Microsoftem, a Nintendo. Wygląda na to, że Japończycy nie zgodzili się na implementację tego trybu. Deweloperzy zapewniają jednocześnie, że gdyby mieli opcję dodania rozgrywki sieciowej, to na pewno by to zrobili.

Kolejnym zarzutem jest kwestia wydajności tego tytułu. GoldenEye 007, który dostępny jest abonamencie Microsoftu działa wyłącznie w 30 kl./s nawet na konsolach Xbox Series X. W tym przypadku Code Mystics tłumaczy, że winna temu jest konstrukcja gry, która sprawia, że zwiększenie liczby fpsów psuje działanie całej produkcji.

Goldeneye 007 screen z fp
Zrzuty ekranu jednego z naszych czytelników. Link do posta: Facebook

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę także na fakt, iż wydanie dostępne w Xbox Game Pass nie zachwyca swoim wyglądem. Umieszczone przez niego zrzuty ekranu (patrz: grafika powyżej) pokazują, że wersja, która dostępna była na konsolach Xbox 360 prezentuje się o wiele lepiej.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł

Zapewne wielu fanom tej kultowej produkcji nie przeszkodzą wszystkie te braki i niedogodności, jednak niesmak sporej części graczy jest jak najbardziej uzasadniony. Najgorszy w całej tej sytuacji zdaje się fakt, iż nie ma większych szans na pojawienie się żadnych aktualizacji naprawiających wszystkie te problemy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.