Twórcy oryginalnego GoldenEye 007 wypowiedzieli się na temat remastera. Mają żal o jedno

GoldenEye 007 Remastered

Premiera odświeżonego GoldenEye 007 już za nami. Gra pojawiła się na Nintendo Switch oraz w bibliotece Xbox Game Pass i została dosyć krytycznie oceniona przez fanów. Teraz na jej temat wypowiedzieli się też niektórzy z twórców oryginału z 1997 roku.

REKLAMA

Twórca GoldenEye 007 z 1997: „Szkoda, że nie zostaliśmy zaproszeni”

And what about the team who actually made it?@martinhollis @OldWulf @Steve51773 @Norgans @BrettJO13006440 @mr_Ady_Smith @grantkirkhope Karl Hilton, Mark Edmonds https://t.co/RL9kHpPwls

— David Doak (@drdoak) January 26, 2023

And what about the team who actually made it?@martinhollis @OldWulf @Steve51773 @Norgans @BrettJO13006440 @mr_Ady_Smith @grantkirkhope Karl Hilton, Mark Edmonds https://t.co/RL9kHpPwls

— David Doak (@drdoak) January 26, 2023

Niektórzy z członków zespołu deweloperskiego stojącego za GoldenEye 007 z 1997 roku wypowiedzieli się o ostatnich remasterach gry, które są dostępne na Nintendo Switch oraz w bibliotece Game Pass. I tak projektant oryginału, David Doak, cieszy się z wydania odświeżonych wersji produkcji. Odczuwa jednak żal, że do tworzenia ich nie zaproszono deweloperów stanowiących trzon studia Rare ponad 20 lat temu.

Oczywiście cudownie widzieć GoldenEye 007 wydane ponownie i mam nadzieję, że ludzie będą się z nim dobrze bawić!. Ale tak, trochę szkoda, że nie zostaliśmy zaproszeni (do tworzenia gry).

David Doak

Były kompozytor studia – Graeme Norgate – dodaje, że smutno mu z powodu zlecenia GoldenEye dla Switcha i Xboxa dwóm różnym zespołom. Sugeruje on, że można było „zebrać stary zespół z powrotem na jeszcze jeden koncert”.

Przypomnijmy, że remastery GoldenEye 007 na różne platformy zostały przygotowane oddzielnie. Nintendo stworzyło wersję na Switcha wewnątrz własnych struktur. W przypadku Xboxów grę odświeżyło za to studio Code Mystics.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!