Twórcy oryginalnego GoldenEye 007 wypowiedzieli się na temat remastera. Mają żal o jedno

GoldenEye 007 Remastered

Premiera odświeżonego GoldenEye 007 już za nami. Gra pojawiła się na Nintendo Switch oraz w bibliotece Xbox Game Pass i została dosyć krytycznie oceniona przez fanów. Teraz na jej temat wypowiedzieli się też niektórzy z twórców oryginału z 1997 roku.

Twórca GoldenEye 007 z 1997: „Szkoda, że nie zostaliśmy zaproszeni”

Niektórzy z członków zespołu deweloperskiego stojącego za GoldenEye 007 z 1997 roku wypowiedzieli się o ostatnich remasterach gry, które są dostępne na Nintendo Switch oraz w bibliotece Game Pass. I tak projektant oryginału, David Doak, cieszy się z wydania odświeżonych wersji produkcji. Odczuwa jednak żal, że do tworzenia ich nie zaproszono deweloperów stanowiących trzon studia Rare ponad 20 lat temu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście cudownie widzieć GoldenEye 007 wydane ponownie i mam nadzieję, że ludzie będą się z nim dobrze bawić!. Ale tak, trochę szkoda, że nie zostaliśmy zaproszeni (do tworzenia gry).

David Doak

Były kompozytor studia – Graeme Norgate – dodaje, że smutno mu z powodu zlecenia GoldenEye dla Switcha i Xboxa dwóm różnym zespołom. Sugeruje on, że można było „zebrać stary zespół z powrotem na jeszcze jeden koncert”.

Przypomnijmy, że remastery GoldenEye 007 na różne platformy zostały przygotowane oddzielnie. Nintendo stworzyło wersję na Switcha wewnątrz własnych struktur. W przypadku Xboxów grę odświeżyło za to studio Code Mystics.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.