Oto lista najpopularniejszych gier w 2023 według wyszukiwania Google! W tym roku rządziła magia

Hogwarts Legacy

Zbliża się koniec 2023 roku, a to oznacza wszelkiego rodzaju podsumowania ostatnich miesięcy. Google również postanowiło podzielić się swoimi zestawieniami najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki haseł. Dzięki temu poznaliśmy listę gier, które w 2023 były najczęściej wyszukiwanymi tytułami przez użytkowników Google.

Najpopularniejsze gry według wyszukiwania w Google w 2023 roku

Zwiastun Hogwarts Legacy

Niedawno opublikowany przez Google raport prezentuje najczęściej wyszukiwane hasła w różnorodnych kategoriach. Znajdziemy zatem listę najpopularniejszych piosenek, seriali, aktorów czy muzyków – oczywiście według wyszukiwarki. Miłośników wirtualnej rozrywki z pewnością zainteresuje szczególnie kategoria gier, zatem przejdźmy do konkretów.

Lista najpopularniejszych gier w 2023 roku według wyszukiwania Google:

  1. Hogwarts Legacy
  2. The Last of Us
  3. Connections
  4. Battlegrounds Mobile India
  5. Starfield
  6. Baldur’s Gate 3
  7. スイカ ゲーム (Suika Game)
  8. Diablo 4
  9. Atomic Heart
  10. Sons of the Forest

Jak widzimy, na samym szczycie listy uplasowało się Hogwarts Legacy. Chociaż produkcja nie została nominowana w żadnej kategorii podczas tegorocznej gali The Game Awards, użytkownicy Google w 2023 roku najczęściej wyszukiwali właśnie tej gry. Nie jest to wyjątkowo zaskakujące – w końcu produkcja cieszyła się ogromną popularnością.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Następne w kolejności jest The Last of Us, chociaż tutaj ciężko ocenić, w jakim stopniu są to wyszukiwania dotyczące gry, a w jakim serialu, który zadebiutował w tym roku na HBO. Trzecie miejsce zajęło natomiast Connections, które może niewiele mówić polskim graczom – to przeglądarkowa produkcja, która polega na łączeniu angielskich słów o podobnym znaczeniu, wydana przez dziennik The New York Times.

Wzrok przykuwać może natomiast siódma pozycja – Suika Game. Tytuł to japońska gra logiczna, w którym należy łączyć ze sobą owoce podobnego rodzaju. Jak się okazuje, produkcja wydana w 2021 roku właśnie teraz stała się niezwykle popularna, a to między innymi za sprawą japońskich vtuberów.

Zestawienie zamyka Sons of the Forest. Survivalowa produkcja stała się na początku roku hitem Steama, a rozgrywkę na Twitchu śledziło nawet 700 tysięcy widzów. W 2023 roku, zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB, w najgorętszym momencie w Sons of the Forest grało jednocześnie nawet 414 tysięcy osób.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Warto zauważyć, że Starfield znalazł się wyżej, niż Baldur’s Gate 3. Zainteresowanie jednym i drugim tytułem było jednak bardzo duże, zatem nie dziwi tak bliskie sąsiedztwo w top 10. W zestawieniu znalazło się również Diablo 4, lecz dopiero na ósmej pozycji.

Przy okazji możemy również krótko wspomnieć o innych kategoriach. Jeżeli chodzi o najczęściej wyszukiwane filmy, tutaj raczej nie ma zaskoczeń: króluje Barbie i Oppenheimer. Listę aktorów otwiera Jeremy Renner, natomiast wśród muzyków rządzi Shakira.

Źródło: Google, SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.