Hogwarts Legacy z imponującymi statystykami grających. Gracze spędzili w grze już setki milionów godzin

Hogwarts-Legacy

Nie ulega większym wątpliwościom fakt, iż Hogwarts Legacy to jedna z najgłośniejszych, o ile nie najgłośniejsza premiera 2023 roku. Produkcja opowiadająca o przygodach w świecie Magii i Czarodziejstwa jeszcze przed premierą cieszyła się niesamowicie wielkim zainteresowaniem, a po swoim starcie stało się ono jeszcze większe. Na niespełna dwa tygodnie po premierze prezes Warner Bros. Games — David Haddad — postanowił opowiedzieć nieco bliżej o fenomenie tego tytułu.

REKLAMA

Hogwarts Legacy — prezez Warner Bros. Games mówi o spektakularnym zaangażowaniem graczy

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Według Haddada do wtorku 21 lutego 2023 roku gracze spędzili w Hogwarts Legacy 267 milionów godzin, czyli ponad 11 tysięcy dni. Przez ten czas wyhodowano 393 miliony magicznych roślin i uwarzono 242 miliony różnego rodzaju eliksirów. Imponować może jeszcze jedna liczba, bo w czasie zabawy gracze pokonali 1,25 miliarda wrażych czarodziejów, którzy stanęli im na drodze.

Prezes Warner Bros. Games podkreśla, że zaangażowanie graczy „jest spektakularne”, pobiło ono bowiem drugi co do wielkości ruch wśród fanów Świata Magii i Czarodziejstwa, czyli światową premierę ekranizacji „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Produkcja Avalanche Software już po pięciu dniach od swojego debiutu pobiła wynik filmu o 39%.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MMORPG

Mimo że nie są to konkretne wyniki sprzedaży, to statystyki aktywności graczy naprawdę imponują i potwierdzają ogromny sukces jaki zyskała ta produkcja. Haddad wyznał także, że postrzega Hogwarts Legacy jako „długoterminową franczyzę”, a sukces tej produkcji może dobrze wróżyć innym franczyzom znajdującym się w rękach Warner Bros. W tym kontekście mężczyzna podkreślił, że za sukcesem tego typu pozycji stoi fakt, iż gracze będą sprawdzać takie tytuły „tylko dlatego, że są fanami danego IP”.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!