Hogwarts Legacy z imponującymi statystykami grających. Gracze spędzili w grze już setki milionów godzin

Hogwarts-Legacy

Nie ulega większym wątpliwościom fakt, iż Hogwarts Legacy to jedna z najgłośniejszych, o ile nie najgłośniejsza premiera 2023 roku. Produkcja opowiadająca o przygodach w świecie Magii i Czarodziejstwa jeszcze przed premierą cieszyła się niesamowicie wielkim zainteresowaniem, a po swoim starcie stało się ono jeszcze większe. Na niespełna dwa tygodnie po premierze prezes Warner Bros. Games — David Haddad — postanowił opowiedzieć nieco bliżej o fenomenie tego tytułu.

Hogwarts Legacy — prezez Warner Bros. Games mówi o spektakularnym zaangażowaniem graczy

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Według Haddada do wtorku 21 lutego 2023 roku gracze spędzili w Hogwarts Legacy 267 milionów godzin, czyli ponad 11 tysięcy dni. Przez ten czas wyhodowano 393 miliony magicznych roślin i uwarzono 242 miliony różnego rodzaju eliksirów. Imponować może jeszcze jedna liczba, bo w czasie zabawy gracze pokonali 1,25 miliarda wrażych czarodziejów, którzy stanęli im na drodze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Prezes Warner Bros. Games podkreśla, że zaangażowanie graczy „jest spektakularne”, pobiło ono bowiem drugi co do wielkości ruch wśród fanów Świata Magii i Czarodziejstwa, czyli światową premierę ekranizacji „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Produkcja Avalanche Software już po pięciu dniach od swojego debiutu pobiła wynik filmu o 39%.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MMORPG

Mimo że nie są to konkretne wyniki sprzedaży, to statystyki aktywności graczy naprawdę imponują i potwierdzają ogromny sukces jaki zyskała ta produkcja. Haddad wyznał także, że postrzega Hogwarts Legacy jako „długoterminową franczyzę”, a sukces tej produkcji może dobrze wróżyć innym franczyzom znajdującym się w rękach Warner Bros. W tym kontekście mężczyzna podkreślił, że za sukcesem tego typu pozycji stoi fakt, iż gracze będą sprawdzać takie tytuły „tylko dlatego, że są fanami danego IP”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.