Wydawcy i deweloperzy potwierdzają plany przenoszenia gier z Google Stadia na inne platformy

Google Stadia

Komunikat obwieszczający wyłączenie platformy Google Stadia nie był zaskoczeniem, a i tak wywołał w branży dość duże poruszenie. Media społecznościowe zostały wręcz zalane postami zaniepokojonych graczy, którzy martwią się o los nabytych przez siebie gier. W odpowiedzi na to pierwsze firmy postanowiły zabrać głos.

Ubisoft z darmowym transferem gier z Google Stadia na PC. IO Interactive oraz Bungie Inc uspokajają graczy

Ubisoft za pomocą swoich mediów społecznościowych ogłosił, że pracuje nad przeniesieniem wszystkich zakupionych gier z Google Stadia na PC za pomocą platformy Ubisoft Connect. Jednocześnie firma przekazała, że więcej szczegółów na temat formy tego transferu oraz dalszych losów subskrybentów usługi Ubisoft Plus, korzystających z platformy Google’a, zostanie przekazanych w późniejszym czasie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Bungie Inc poinformowało, że „rozpoczęło rozmowy o kolejnych krokach” dotyczących przetransferowania profili graczy Destiny 2 z Google Stadia na inną platformę. Na podobny ruch zdecydowali się deweloperzy serii Hitman z IO Interactive, którzy napisali na Twitterze, że szukają sposobów na „kontynuowanie doświadczenia z Hitmanem na innych platformach”.

Przeczytaj też: Jak przyśpieszyć laptopa

Trzeba przyznać, że są to bardzo miłe i z reguły pożądane posunięcia ze strony wydawców i deweloperów, które na pewno uspokoją sporą część graczy. Pozostaje mieć nadzieję, że podobne działania podejmą inne firmy, których gry dostępne były na Stadii.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.