Krytyka Xboxów Series S bezzasadna? Gotham Knights zagina nawet najpotężniejsze PC

Gotham Knights

W ostatnim czasie jednym z gorętszych tematów jest kwestia wydajności Gotham Knights, a dokładniej tylko jeden tryb wydajności obsługujący 30 kl./s. Winę za taką sytuację miała ponosić konsola Xbox Series S, która w opinii jednego z deweloperów jest „ziemniakiem” i spowalnia rozwój gier nowej generacji. Okazuje się jednak, że nie tylko „eska” ma problem z nową produkcją WB Games, nawet najsilniejsze pecety nie są w stanie jej okiełznać.

Gotham Knights nie osiąga 60 FPS-ów na pececie z kartą Nvidia RTX 4090

Gotham Knights — problemy z wydajnością gry na PC

Na kanale Johna Papadopulosa pojawił się materiał przedstawiający jakie problemy z wydajnością ma Gotham Knights na pececie z najwyższej półki. Przez większość czasu liczba klatek na sekundę oscyluje w granicach 60, jednak nie można powiedzieć, że jest to stabilny framerate. Najwięcej problemów sprawia włączenie opcji Ray Tracing, która powoduje drastyczne spadki klatkażu oraz efekt „rwania” obrazu.

W tym miejscu warto wspomnieć, że testy te przeprowadzane były na komputerze wyposażonym w procesor Intel Core i9 dziewiątej generacji, kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4090 oraz 16 GB pamięci RAM DDR 4. Jest to naprawdę potężny sprzęt, który w opinii wielu powinien bez najmniejszych problemów poradzić sobie z każdą nową produkcją.

Przeczytaj też: Najlepsze kamery do streamowania

Jak widać, problemy wydajności Gotham Knights nie dotyczą wyłącznie konsol, ale też najpotężniejszych pecetów. W sieci od razu pojawiły się głosy krytyki mówiące, że deweloperzy zepsuli kwestię optymalizacji, a potem próbowali tłumaczyć się, zrzucając winę na budżetowego Xboxa Series S. Wygląda na to, że pracowników WB Games czeka długi proces naprawy swojego dzieła.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.