Xbox Series S kulą u nogi deweloperów? Studia rzekomo proszą o rezygnację z kompatybilności z tą konsolą

Xbox Series S

Pod koniec minionego tygodnia informowaliśmy, że jeden z deweloperów serii Batman Arkham określił Xboxa Series S mianem „ziemniaka”. Wówczas wylała się na niego masa krytyki od ludzi zarzucających jemu i podobnie myślącym twórcom lenistwo i niechęć do lepszej optymalizacji swoich produktów. Okazuje się jednak, że problem może być znacznie poważniejszy, a coraz więcej deweloperów zaczyna krytykować „eskę”.

Xbox Series S rzekomo sprawia studiom tworzącym gry wiele problemów

Xbox Series S z padem
Xbox Series S

Początkowo Jeff Gerstman stwierdził, że zarzut jakoby Xbox Series S miał hamować rozwój gier, jest nietrafiony. Mężczyzna wskazuje, że zdecydowana większość gier pojawia się zarówno na tej konsoli, jak i PC, gdzie deweloperzy i tak muszą zaoferować szerokie możliwości dostosowywania wydajności pod słabszy sprzęt. Wypowiedź ta została skomentowana przez Iana Maclure — pracownika Bossa Studios — który uważa, że już w zeszłym roku deweloperzy prosili Microsoft o możliwość pominięcia Xboxów Series S przy wydawaniu nowych tytułów. Maclure twierdzi, że bardzo trudno jest tworzyć next-genowe gry na „eske”, która oferuje niewiele większą moc niż sprzęty poprzedniej generacji i widoczne to było już przy pierwszych wydawanych na tę konsolę tytułach.

Przeczytaj też: Kierownica do PC — najlepsze modele

Narzekania deweloperów to jedno, jednak popularność Xboxa Series S wśród graczy to drugie; tutaj trzeba zauważyć, że według szacunków na jakie powołuje się portal VGC, w pierwszym roku od premiery konsola ta sprzedała się o wiele lepiej niż mocniejszy Xbox Series X. Biorąc to pod uwagę, mało prawdopodobne jest, aby Microsoft zechciał zrezygnować z wydawania gier na ten sprzęt.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.