Gothic 2 Complete Classic na gameplayu z Nintendo Switch! Niby to samo, a jednak trochę inaczej

Recenzja Gothic 2 Complete Classic Nintendo Switch

Kiedy pod koniec września bieżącego roku na Nintendo Switch trafił pierwszy i oryginalny Gothic dla wielu rodzimych graczy jasnym stało się, że jest to idealny pretekst, aby ponownie wrócić do tego kultowego RPG-a. Port ten pomimo okazjonalnych problemów okazał się wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem, na domiar dobrego w październiku potwierdzono, że na sprzęcie „Big N” zawita także druga odsłona serii. Najnowszy gameplay, który pojawił się w sieci, bardzo dobrze obrazuje, czego spodziewać się po kontynuacji przygód Bezimiennego na wyspie Khorinis w nowym wydaniu.

Gameplay z Gothic 2 Complete Classic na Nintendo Switch

Gothic 2 Complete Classic — gameplay

Za udostępnienie przeszło 15-minutowego gameplayu odpowiada znany niektórym kanał Cycu1, który co jakiś czas dostarcza podobnego rodzaju treści. Na sam początek widać, iż mimo tego, że mamy do czynienia z pełną wersją gry oraz dodatkiem Noc Kruka, tak wygląd menu głównego oraz pierwszego ekranu ładowania przypomina ten z podstawowego wydania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gameplay oraz oprawa wizualna nie odbiega od tego, co dane jest nam ogrywać od przeszło dwóch dekadach na pecetach, a więc jest to identyczna sytuacja, jak w przypadku Gothic 1.

Gothic II
Gothic 2

Druga część przygód Bezimiennego na Nintendo Switch najwidoczniej stawia na te same rozwiązania, co poprzednia część. Widać tutaj nieco unowocześniony system zarządzania ekwipunkiem i uzbrojeniem.

Pod względem wydajności i ogólnych błędów, tak przedstawiony fragment Gothic 2 wygląda i prezentuje się naprawdę poprawnie. Gdzieniegdzie da się jednak zauważyć, że niektóre kwestie dialogowe lub opisy przedmiotów nie są oddzielone spacją.

Przeczytaj też: Smartfon do 2000 zł

Dla fanów serii od Piranha Bytes taki port może być nie lada gratką, która powinna przypaść im do gustu. Na koniec przypominamy, że Gothic 2 Complete Classic na Nintendo Switch zadebiutuje 29 listopada 2023 roku. Na koniec dajcie znać, czy zamierzacie sprawdzić to wydanie na swoich „Pstryczkach”!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.