Gothic trafi wreszcie na konsole? Alkimia Interactive opublikowało enigmatyczny screen

Gothic nintendo switch xbox series x ps5

Wczoraj obchodziliśmy jedną z ważniejszych rocznic w historii polskiego gamingu, bo dokładnie 22 lata temu do rąk graczy trafiła pierwsza część serii Gothic. Od tego czasu wiele się wydarzyło wokół tej marki, a od pewnego czasu entuzjaści tego IP oczekują zapowiedzianego Gothic Remake. Teraz zaś na oficjalnym Discordzie marki pojawił się bardzo ciekawy wpis, który może zwiastować nie lada niespodziankę.

REKLAMA

Pierwszy Gothic na ujęciu z konsolowego wydania gry?

Gothic interfejs konsoli
Gothic — zrzut ekranu udostępniony przez Alkimia Interactive

Z okazji wspomnianego jubileuszu na discordowym serwerze gry pojawił się wpis menadżera ds. społeczności studia Alkimia Interactive, który przy okazji składanych życzeń opublikował screen przedstawiający pierwszego Gothica z interfejsem przygotowanym na potrzeby konsolowej wersji produkcji.

Widać na nim fragmenty ekwipunku Bezimiennego, gdzie znacznie inaczej wyglądają gniazda na uzbrojenie, torba otrzymała nowy wygląd kategorii przedmiotów, pod przyciskami kierunkowymi zaś znalazły się zapewne miejsca na czary, choć ciężko to jednoznacznie potwierdzić.

Co ciekawe, to fakt, że przyglądając się oznaczeniom przycisków widocznych na ekranie widać, iż grafika może pochodzić z konsoli Nintendo Switch, a świadczą o tym oznaczenia przycisków „ZL” i „ZR”.

Przeczytaj też: Słuchawki do komputera — najlepsze modele

Pracownik THQ Nordic odpowiedzialny za udostępnienie tego screena stwierdził, że studio chce „kontynuować ostatni teaser”, którym było wypuszczenie zdjęcia ukazującego działającego Gothica II właśnie na Nintendo Switch. Czy to faktyczne oznacza, że wkrótce doczekamy się wydania legendarnych już przygód Bezimiennego na konsolach? Miejmy nadzieję, że faktycznie tak będzie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać