Gothic Remake nie pozwoli zmieniać wyglądu Bezimiennego! Twórcy odpowiadają na pytania fanów

Gothic 1 Remake Stary Obóz

Po pięciomiesięcznej przerwie na kanale THQ Nordic Inside pojawił się trzeci odcinek podcastu z udziałem twórców Gothic Remake. Członkowie zespołu Alkimia Interactive ujawnili dodatkowe szczegóły o Starym Obozie i odpowiedzieli na pytania fanów.

Gothic 1 Remake – trzeci odcinek podcastu

Pierwsze minuty podcastu zostały poświęcone Staremu Obozowi. Twórcy deklarują, iż wszystkie lokacje, które widzieliśmy na sierpniowym zwiastunie, pojawią się w niezmienionej formie w finalnej wersji tytułu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, gracze natkną się na zaprezentowane w trailerze wydarzenia, jednak ich występowanie będzie miało charakter losowy. Mowa tu m.in. o Bloodwynie atakującym kopacza czy bójce z udziałem mieszkańców obozu.

Aby zaakcentować pochodzenie więźniów z różnych stron kontynentu, do realizacji angielskiego dubbingu zaproszono aktorów różniących się akcentem. Deweloperzy dodali, że bardzo poważnie podchodzą do kwestii niepowtarzalności NPC i przygotowali ok. 600 unikalnych postaci.

Gothic Remake Nyras Walka
Gothic 1 Remake – Nyras

Na drodze do pełnej obsługi modyfikacji stoją ograniczenia silnika Unreal Engine 5, jednak twórcy nie zamierzają pozostawiać społeczności na lodzie.

Wsparcie modyfikacji to coś bardzo istotnego dla nas. Zdajemy sobie sprawę, że duża społeczność tworzy mody od wielu lat. […] Korzystamy z Unreal Engine, a to nie jest najlepszy silnik do modowania. Jednakże znaleźliśmy sposób na zaoferowanie graczom czegoś w rodzaju języka skryptowego, którym będą mogli się bawić. Jeżeli chodzi o Marvin Mode, to czas pokaże. W grze znajdują się trochę komend.

Reinhard Pollice, dyrektor studia

W planach znajduje się także znaczne rozbudowanie wątku poświęconego przyjaźni Diega, Miltena, Gorna i Lestera. Bezimienny pomoże wspomnianej czwórce w rozwiązaniu istotnych problemów.

Łyżką dziegciu w beczce miodu jest brak możliwości modyfikowania wyglądu głównego bohatera. Gracze mogą zapomnieć o ogoleniu głowy i wytatuowaniu pleców po dołączeniu do Obozu Bractwa.

Przeczytaj także: Najlepsze gry bez konieczności dostępu do internetu

Jeżeli prace będą przebiegały zgodnie z planem, to w Gothic Remake zagramy już w 2024 roku. Tytuł zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.