Gothic Remake z nowymi szczegółami! Gra może być nawet o 30% większa od oryginału

Gothic remake logo

Deweloperzy z Alkimia Interactive odpowiedzialni za Gothic Remake od pewnego czasu bardzo chętnie dzielą się kolejnymi materiałami prezentującymi odświeżone wydanie kultowego niemieckiego RPG-a. Dziś z rana informowaliśmy o nowej grafice, pochodzącej z Gamescom 2023, która prezentuje dziwnie znajomą postać. Okazuje się podczas ostatnich targów, obecni na miejscu dziennikarze mieli okazję nieco bliżej przyjrzeć się temu, co do tej pory przygotowali twórcy pracujący nad tym remakiem.

Gothic Remake doczekał się zamkniętego pokazu podczas Gamescom 2023

Diego Gothic Remake
Gothic Remake, Diego

Na niemieckojęzycznej stronie Techradar pojawił się obszerny artykuł opisujący to, co Alkimia Interactive przygotowała na tegoroczne targi Gamescom. Twórcy przygotowali dla obecnych tam dziennikarzy pokaz prezentujący dotychczasowe efekty prac nad Gothic Remake. Niestety, z relacji nie dowiem się niczego o Bezimiennym bohaterze, bo zaprezentowane materiały poświęcone zostały Nyrasowi, czyli członkowi Bractwa Śniącego, który do Górniczej Doliny trafił przed głównym bohaterem.

Dobrą wiadomością, na którą czekało zapewne wielu fanów serii jest fakt, że po bolesnym lądowaniu powita nas nie kto inny, jak Diego (grafika powyżej). Oczywiście poczciwy Cień nie będzie zainteresowany imieniem bohatera, ale za to chętnie opowie o zasadach panujących pod Barierą.

Do tej pory w mediach branżowych najczęściej pojawiała się informacja, że Gothic Remake będzie o około 15-20% większy niż oryginał, ale podczas prezentacji Reinchard Pollice nieco skorygował te dane. Zgodnie ze słowami dewelopera odświeżone wydanie może powiększyć się o nawet 30%, jednak dynamika zmian nie pozwala jednoznacznie określić konkretnych wartości.

Wartym uwzględnienia jest także spotkanie z Kirgo, który po krótkiej pogawędce na temat swojego życia przed wrzuceniem za Barierę proponuje treningową walkę, a Nyras ma do dyspozycji jedynie… stary kilof. Zdaniem dziennikarza to, co dane mu było zobaczyć, jest „zaskakująco podobne” do tego, co widzieliśmy w oryginalnej grze, choć brakuje tu bardziej złożonego systemu blokowania ciosów.

Gothic Remake Nyras Walka
Gothic Remake, Nyras

Na plus poczytany został także projekt potworów, które także oddają ducha pierwszego Gothica. Szczególnie w przypadku Ścierwojadów, które mają wyglądać groźniej niż pierwotnie, a to głównie ze względu na kościany pancerz, którego się dorobiły.

Poruszony został wątek dodatkowych aktywności, które Alkimia Interactive wprowadzi do Gothic Remake i tutaj widać, że twórcy nie boją się pewnych eksperymentów. Jedną z takich „świeżych rzeczy” będzie arena, która — jak wcześniej zdradzili deweloperzy — ma pozwalać graczom wystawiać na próbę swoje zdolności bojowe, jednak z racji obecności w Starym Obozie byłaby ona pod koniec gry dla nas niedostępna.

Pollice odpowiedział na te wątpliwości w następujący sposób:

Będą sposoby i środki do walki na arenie nawet poza czwartym rozdziałem. Tak więc do twardego cięcia w czwartym rozdziale podejdziemy nieco inaczej.

Reinchard Pollice

To pozwala sugerować, że twórcy mogą szykować jeszcze jedną arenę, która pod koniec gry będzie jedynym takim miejscem, albo fabuła ostatnich rozdziałów zostanie nieco przemodelowana. Na pewno ciekawie byłoby, gdyby pod koniec gry wrota Starego Obozu nie były permanentnie zamknięte, a my moglibyśmy być w pewnym stopniu świadkami morderstwa Magów Ognia przez ludzi Gomeza (do dziś nie ma dowodów, że lider Starego Obozu wiedział o tym procederze).

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Gothic Remake

Kolejne szczegóły z Gothic Remake zdają się zwiastować tytuł, który rzeczywiście powstanie w zgodzie z duchem oryginału, oferując jednocześnie „powiew świeżości”, który uwspółcześni tę przygodę. Na efekty będziemy musieli jednak poczekać do premiery, a ta — zgodnie z obietnicami twórców — ma mieć miejsce już w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.