Gracze Helldivers 2 rozpoczynają „Operację Oczyszczenie”! Rozpoczyna się walka z negatywnymi recenzjami

Helldivers 2

Ostatnia afera związana z Helldivers 2 była dla całej społeczności graczy tej produkcji momentem wielkiej mobilizacji przeciwko działaniom Sony. W ramach tejże osoby, którym na sercu leżała przyszłość tej pozycji postanowiły dać jasny znak japońskiemu przedsiębiorstwu, że nie podoba się im wymóg tworzenia kont PSN, przez co oceny gry na Steamie zaczęły pikować do absurdalnie niskiego poziomu. Kiedy już kryzys został zażegnany, a gracze wyszli z tego obronną ręką, rozpoczęła się kolejna misja, a mianowicie odbudowania oceny tego tytułu na platformie Valve.

Gracze Helldivers 2 rozpoczynają odbudowę reputacji gry

„Operacja Oszczyszczenie”, bo taki kryptonim został nadany nowej inicjatywie, polega na zmianie negatywnych ocen Helldivers 2 na te dobre. Od wczoraj na Steamie grze przybyło prawie 62 tys. pozytywnych opinii, które wcześniej wyrażały się o tej pozycji jednoznacznie negatywnie. Dla porównania warto zaznaczyć, że jeszcze 5 maja tych krytycznych recenzji było dokładnie 95 tys., co bardzo dobitnie pokazuje, jakie nastroje panowały w społeczności jeszcze dwa dni temu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto podkreślić, iż jest to w pełni oddolna inicjatywa, która zainspirowana została przez graczy, którzy nawołują innych Helldiversów do zmiany negatywnych recenzji. Cała akcja została przez graczy przyjęta wyjątkowo dobrze i faktycznie liczba pozytywnych recenzji rośnie z dnia na dzień, dobitnie pokazując, jakim rodzajem społeczności są ludzie skupieni wokół tytułu od Arrowhead.

Ciężko o lepszy przykład zaangażowania w rozwój i losy gry niż właśnie Helldivers 2. Jest to swego rodzaju „miecz obosieczny”, bo zarówno Sony, jak i Arrowhead muszą mieć się na baczności i dwa razy przemyśleć wszystkie kolejne kontrowersyjne zmiany. W końcu „łaska graczy na pstrym koniu jeździ”.

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.