Helldivers 2 zmiażdżone w recenzjach na Steam! Szef studia Arrowhead szuka rozwiązania sytuacji

Helldivers 2

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Helldivers 2 było jedną z najlepiej przyjętych produkcji Sony w 2024 roku. Tymczasem jedna decyzja sprawiła, że gracze masowo obrzucają grę błotem, wystawiają jej negatywne recenzje, a nawet zwracają zakupione egzemplarze.

Szef Arrowhead rozmawia z Sony w sprawie sytuacji z Helldivers 2

Gracze masowo bombardują Helldivers 2 negatywnymi recenzjami na platformie Steam. Ostatnie 200 tysięcy wpisów dotyczących gry ma oznaczenie „przytłaczająco negatywne”. Sytuacja ta jest skutkiem decyzji Sony o przymusie połączenia konta Steam z PlayStation Network, aby móc grać w Helldivers 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższy wymóg może nie byłby za bardzo uciążliwy, gdyby nie fakt, że usługa PlayStation Network nie jest dostępna w wielu krajach na świecie, w których funkcjonuje platforma Steam. Oznacza to, że ogromna część graczy nie jest w stanie spełnić wymogu Sony ze względu na brak usługi w ich rejonie. Zauważyli to także włodarze Steama, bowiem Helldivers 2 zostaje wycofane ze sprzedaży w krajach, w których PSN jest nieobecne.

CEO Arrowhead Game Studios za pośrednictwem portalu X poinformował, że jest w trakcie rozmów z Sony na temat tego jak rozwiązać sytuację z Helldivers 2. Zaznaczył on również, że robi wszystko, aby przemówić głosem społeczności do kierownictwa Sony odpowiedzialnego za podjęcie decyzji o obligatoryjnym posiadaniu konta PSN. Niestety podkreślił on również, że nie jest osobą decyzyjną w tej sprawie.

Cała sytuacja wokół Helldivers 2 eskalowała w błyskawicznym tempie, a rozgoryczeni gracze wykazali niebywałą solidarność w działaniach mających na celu wyrażenie swojego niezadowolenia. Sony ewidentnie ma teraz twardy orzech do zgryzienia, chociaż trzeba przyznać, że rozwiązanie wydaje się banalne.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.