Gran Turismo 7 powoli zmierza na PC. Kazunori Yamauchi zdradza szczegóły procesu produkcji

gran turismo 7

Sony na dobre zagościło już na PC i rok po roku będzie stopniowo otwierać na większą liczbę graczy produkcje wcześniej ekskluzywne dla PlayStation. Ostatnio zadebiutowało w ten sposób Uncharted, a za jakiś czas w ślady Nathana Drake’a pójdzie Gran Turismo 7.

Kazunori Yamauchi o Gran Turismo 7 na PC

Zwiastun Gran Turismo 7

Polyphony stworzyło bardzo dobry tytuł z myślą o milionach miłośników gier wyścigowych na całym świecie. Aktualnie Gran Turismo 7 dostępne jest jednak wyłącznie na konsolach PlayStation, a premiera na PC, która nie jest już raczej tajemnicą, pozwoliłaby przetestować ten tytuł jeszcze większej liczbie graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W trakcie finałów Gran Turismo w Monako dziennikarze mieli okazję usiąść z Kazunori Yamauchim, założycielem Polyphony Digital i zapytać go o przyszłość GT7. W pewnym momencie padło pytanie o różnice pomiędzy projektowaniem gier na PC i PS5.

PC to świat, w którym użytkownicy wykonują dużą część kontroli jakości. Właśnie widzieliśmy w tej sali prezentację nowej kierownicy. Urządzenie nie chciało się uruchomić. Sterowniki nie działały, przeinstalowywano je itd. PC jest interesującą platformą, w której duża odpowiedzialność spoczywa po stronie użytkownika.

Kazunori Yamauchi

Przeczytaj też: Gry roguelike

Seria F1 od Codemasters oraz iRacing doskonale pokazują, jak wiele fanów ściga się na PC. Gran Turismo 7 bez wątpienia znajdzie na tej platformie tysiące fanów, którzy zaktualizują wszelkie sterowniki i wejdą w świat popularnej serii.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.