Gran Turismo sprzedaje się kapitalnie! Producent ujawnia świetne wyniki serii

Gran Turismo 7

Gran Turismo to prawdziwy flagowiec konsol PlayStation. Tworzona od wielu lat seria popularnych gier wyścigowych cieszy się niezwykłą popularnością, co odbija się na jej wynikach sprzedażowych. Potwierdził to sam deweloper cyklu, studio Polyphony Digital.

Seria Gran Turismo z 90 milionami sprzedanych kopii

Zwiastun Gran Turismo 7

Świetną wiadomość o osiągnięciu zawrotnej liczby 90 milionów sprzedanych kopii gier z serii Gran Turismo przekazał nam dyrektor generalny Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi. Wynik jest tym bardziej imponujący, iż Gran Turismo od zawsze ukazuje się tylko na konsolach tworzonych przez Sony, co znacznie obniża ilość potencjalnych konsumentów. Fakt ten nie przeszkodził jednak twórcom w stworzeniu jednej z najbardziej hitowych franczyz w całej historii rynku. Nikogo więc nie dziwi, że jak na razie nikomu nie spieszy się z wydaniem najnowszego Gran Turismo 7 na PC.

Zobacz też: Najlepsze gry roguelike

Pierwsze Gran Turismo powstało z myślą o PSX w 1998 roku i od razu okazało się hitem. Przez ponad 20 lat tworzono kolejne produkcje z serii na konsole Niebieskich, a ich popularność pozostaje nieprzerwanie na niezwykle wysokim poziomie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.