Gry Activision Blizzard w Ubisoft+! Znamy szczegóły umowy z Xboxem

Ubisoft+ Activision Blizzard Xbox

Dziś oficjalnie ogłoszono, że Activision Blizzard stał się częścią Microsoftu. Transakcja nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie wcześniejsze porozumienie z Ubisoftem. Teraz francuska firma podała jego szczegóły.

Szczegóły umowy Ubisoftu i Microsoftu ws. gier Activision Blizzard w Ubisoft+

ubisoft logo
Ubisoft

W ostatniej wiadomości Ubisoftu o umowie z Microsoftem opowiedział jeden z wiceprezesów firmy – Chris Early. Przypomnijmy, że porozumienie zezwoli wydawcy na umieszczenie produkcji Activision Blizzard w chmurze Ubisoft+ oraz licencjonowanie streamingu tych gier pozostałym podmiotom.

Najważniejszą informacją jest fakt, że umowa obejmuje wszystkie gry, które są obecnie dystrybuowane przez Activision Blizzard oraz wszystkie pozycje wydane przez przedsiębiorstwo w ciągu następnych 15 lat. Wlicza się w to także każde DLC oraz inne dodatki i pakiety do pobrania.

Przechodząc do innych kwestii, Early wypowiedział się również na temat przyszłości fizycznych wydań gier. Jego zdaniem ich sprzedaż nigdy nie zniknie całkowicie.

Istnieje rynek edycji kolekcjonerskich. Jest też aspekt prezentowania fizycznych przedmiotów i umożliwiania ludziom łatwego zakupu gry w sklepie i podarowania jej znajomym lub rodzinie. Niektórzy zawsze będą chcieli posiadać fizyczny dysk. Po prostu nie sądzę, że to zniknie. Czy sądzę, że z czasem fizyczna sprzedaż może spaść? Oczywiście, ale czy kiedykolwiek całkowicie zniknie? Nie sądzę.

Chris Early

Na koniec warto wspomnieć, że umowa dotyczy tylko czasu, w którym Ubisoft będzie otrzymywał prawa do danych gier. Zarówno licencje tych, które są dostępne już dzisiaj, jak i tytułów, które pojawią się na rynku w przeciągu następnych 15 lat, trafią do francuskiej firmy na okres bezterminowy.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

To by było na tyle jeżeli chodzi o istotne dla graczy punkty. Ubisoft niestety nie poinformował, kiedy konkretnie gry Activision Blizzard znajdą się w ofercie jego usługi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.