Sony: do 2025 roku połowa naszych nowych gier będzie dostępna też na PC i urządzeniach mobilnych

PlayStation logo

Sony pochwaliło się dzisiaj sprzedażą swoich wybranych gier na PC. Liczby mogą robić wrażenie, zważywszy na to, że tytuły te miały już w przeszłości swoją premierę na PS4 i PS5. Prezes PlayStation uważa dodatkowo, że do 2025 roku premiery od Sony będą miały miejsce nie tylko na konsolach, ale połowa z nich trafi też na PC i urządzenia mobilne.

REKLAMA

Rynek mobilny i PC jest ważny dla Sony

Sprzedaż gier Sony wykres
Sprzedaż gier Sony na poszczególnych platformach

Takie słowa padły w nocy ze środy na czwartek, kiedy to odbyła się konferencja prasowa. Jim Ryan jest pewien, że PlayStation coraz chętniej będzie wchodziło na dodatkowe platformy, co świetnie ukazuje również powyższy wykres. Dzięki niemu możemy zauważyć, że jeszcze w roku obrotowym 2019 korporacja skupiała się niemalże wyłącznie na konsoli PS4, a rynek PC był wyłącznie dodatkiem.

W roku obrotowym 2022 siły inicjatywy PlayStation Studios są rozłożone po równo między grami na PS5 a tymi crossgeneracyjnymi (dostępnymi jednocześnie na PS5 i PS4), ale rynek PC jest teraz zdecydowanie ważniejszy niż jeszcze trzy lata temu. Sony powoli przygląda się także urządzeniom mobilnym, na które mogą trafić ewentualne spin-offy największych marek korporacji.

Z kolei do 2025 roku PlayStation ma całkowicie odejść od wypuszczania produkcji na PlayStation 4, ale za to będzie myślało nad tym, aby mniej więcej połowę wydawanych tytułów umieścić również na komputerach osobistych oraz „mobilkach”.

Sprawdź także: Zasugerowano, kiedy PS5 Pro może trafić na półki sklepowe

Rola rynku mobilnego może zostać znacząco podkreślona również za sprawą gier sieciowych. Jim Ryan dał do zrozumienia podczas spotkania, że zespoły PlayStation Studios pracują łącznie nad 12 grami-usługami, które mają szansę przyczynić się do wielkiej transformacji przedsiębiorstwa.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!