Florida Joker nie odpuszcza! Chce jeszcze więcej pieniędzy od Rockstar i kolejny raz straszy prawnikami

GTA 6 Florida Joker

W pierwszym trailerze GTA 6 nie brakowało postaci, które swoim wyglądem i zachowaniem przypominają stereotypowych mieszkańców wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Podobieństwa do jednej z nich dopatrzył Lawrence Sullivan, znany także jako Florida Joker. Mężczyzna stwierdził, że studio Rockstar bezprawnie wykorzystało jego wizerunek i zażądał odszkodowania. Pierwotna kwota wzrosła już o 150%!

Florida Joker zażądał 5 mln dolarów od Rockstar Games

Florida Joker początkowo domagał się 2 mln dolarów od twórców serii Grand Theft Auto. Niespełna tydzień później, w obliczu braku reakcji ze strony studia Rockstar, kwota ta wzrosła do 3 mln dolarów, a deweloperzy mieli ustosunkować się do żądania w ciągu trzech dni.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Lawrence Sullivan wciąż nie zdecydował się na podjęcie kroków prawnych. Zamiast tego opublikował na swoim TikToku kolejny film. Tym razem mężczyzna domaga się już 5 mln dolarów.

Ostateczny termin przekazania pieniędzy – 11 stycznia – nie został wybrany przypadkowo. Wówczas Florida Joker będzie obchodził 36. urodziny.

Rozmawiałem z moimi prawnikami, wysłaliśmy wam list i czekamy na odpowiedź. Jeżeli nie dostaniemy odpowiedzi do moich urodzin, czyli do 11 stycznia, podejmiemy kroki prawne. Chcę teraz 5 milionów dolarów. Jestem zaczepiany na każdym kroku. Na lotnisku, na ulicy: „Ty jesteś tym Jokerem z GTA”. Rockstar – idźcie do swojego tatusia Take-Two po moje pieniądze.

Florida Joker (Lawrence Sullivan)

Przeczytaj także: Najlepsze gry na Commodore 64

Mimo że stawianie żądań wobec studia Rockstar jest bez wątpienia dobrą metodą na zdobycie popularności, to Florida Joker ma nikłe szanse na sukces. W 2018 r. nowojorski sąd apelacyjny ostatecznie oddalił pozew aktorki Lindsay Lohan, która stwierdziła, iż deweloperzy wykorzystali jej wizerunek do wykreowania postaci Lacey Jones z GTA V.

Źródło: Dexerto

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.