GTA 6 ma zadebiutować zgodnie z zapowiedziami. Szef Take-Two nie obawia się opóźnień

GTA 6

Od momentu zapowiedzi GTA 6 w sieci regularnie pojawiały się doniesienia na temat potencjalnej daty premiery. Według niektórych plotek debiut gry miał zostać opóźniony nawet do 2026 roku, co na szczęście nie znalazło odzwierciedlenia w rzeczywistości. Kolejna odsłona cyklu GTA trafi do sprzedaży jesienią 2025 roku, a wydawca nie przewiduje konieczności zmiany podanego terminu.

Premiera GTA 6 (podobno) bez opóźnień

Zwiastun GTA 6

Osoby uważnie śledzące branżę gamingową doskonale wiedzą, że w przypadku studia Rockstar opóźnienia nie są niczym niezwykłym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ostatnich latach taki los spotkał GTA V, Red Dead Redemption 2, a nawet next-genowe wydane GTA V na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Mimo to kolejna odsłona serii GTA ma zadebiutować zgodnie z zapowiedziami, co potwierdził Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two na antenie stacji CNBC.

Cóż, w branży zdarzają się poślizgi, a my nie jesteśmy w stanie się przed nimi ustrzec. Jednak zawęziliśmy okres wydawniczy, ponieważ jesteśmy bardzo pewni tego okres.

Strauss Zelnick (CEO Take-Two Interactive)

Zelnik dodał także, że datę premiery szacuje się na podstawie kilku elementów (np. liczby błędów, które wymagają usunięcia), ale w przypadku tak wyczekiwanej produkcji chodzi głównie o zaoferowanie jak najlepszych wrażeń z rozgrywki.

W przypadku wyjątkowego tytułu, wobec którego stawiane są wyjątkowe oczekiwania, w rzeczywistości nie chodzi o błędy, a o stworzenie niespotykanego wcześniej doświadczenia.

Rockstar Games dąży w swych działaniach do perfekcji, a perfekcja jest trudna do zmierzenia, to kwestia bardziej subiektywna niż obiektywna.

Strauss Zelnick (CEO Take-Two Interactive)

Jeżeli słowa szefa Take-Two się potwierdzą, to posiadacze konsol aktualnej generacji zagrają w GTA 6 jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2025. W późniejszym czasie gra trafi także na komputery osobiste.

Źródło: VGC

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.