Grand Theft Auto 6 zostało ujawnione za wcześnie? Jason Schreier odpowiada na zarzuty

nieoficjalne logo GTA 6

Najważniejszym gamingowym wydarzeniem bieżącego tygodnia jest bez wątpienia zapowiedźa nowej gry z serii Grand Theft Auto. Zaledwie kilka godzin przed oficjalnym komunikatem, Jason Schreier, jeden z najbardziej znanych branżowych dziennikarzy, na łamach serwisu Bloomberg poinformował o planach deweloperów. Według najnowszych doniesień studio Rockstar nie jest zadowolone z obrotu spraw, a sama zapowiedź miała zostać opublikowana później.

Rockstar mógł pierowtnie planować inny termin zapowiedzi Grand Theft Auto 6

Według założyciela francuskiego portalu Rockstar Mag środowa zapowiedź Grand Theft Auto 6 była nieplanowaną reakcją na sensacyjne doniesienia opublikowane przez agencję Bloomberg. Jak stwierdził Chris Klippel, Rockstar początkowo zamierzał uchylić rąbka tajemnicy w drugiej połowie bieżącego tygodnia, jednak plany uległy zmianie, aby przeciwdziałać powstawaniu plotek.

Sam Houser (współzałożyciel Rockstar Games) i Strauss Zelnick (prezes Take-Two) mieli także wszcząć wewnętrzne dochodzenie w celu ujawnienia tożsamości informatora. Przy okazji przypomnieli wszystkim pracownikom, że wobec osób przyłapanych na ujawnianiu poufnych informacji zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje prawne.

Do wpisu Francuza odniósł się sam Jason Schreier. Dziennikarz stwierdził, że opublikowany przez niego tekst nie miał żadnego wpływu na działanie studia Rockstar, a forma zapowiedzi pozostała niezmieniona.

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 2000 zł

Na dowód przedstawił fragment podsumowania raportu finansowego, którego autorzy z zadowoleniem przyjęli zapowiedź Grand Theft Auto 6. Jak wskazuje Schreier, rozmowia z inwestorami na temat wyników finansowych została przeprowadzona zaledwie kilka godzin po oficjalnym komunikacie dotyczącym GTA 6, a więc podsumowanie musiało zostać napisane dużo wcześniej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.