GTA 6 nigdy nie trafi na PC?! Rockstar „ogłosi więcej w odpowiednim czasie”

GTA 6

Grudniowa zapowiedź GTA 6 okazała się prawdziwą bombą marketingową dla Rockstar Games, rozgrzewając oczekiwania rzeszy graczy z całego świata. Im dalej jednak od tego wydarzenia, tym pojawia się coraz więcej bardzo niepokojących komunikatów, które napływają z samego Take-Two. Po ostatnich słowa CEO firmy, które sugerowały wycenienie akurat tej pozycji na powyżej 70 dolarów przyszła pora na zapowiedź wersji pecetowej… albo i jej brak.

CEO Take-Two nie wyklucza braku zapowiedzi GTA 6 na PC

Podczas wywiadu udzielonego podczas konferencji TD Cowen, aktualny CEO Take-Two — Strauss Zelnick — zapytany został o brak jakichkolwiek zapowiedzi związanych z GTA 6 na PC. Dokładniej zapytano go, czy brak informacji o wersji na komputery osobiste został „wyryty w kamieniu”.

Zelnick odpowiedział na to w znanym sobie stylu, czyli zupełnie wymijająco, choć bardzo sugestywnie.

No cóż, brak ogłoszenia nie jest czymś, co można by wyryć w kamieniu, tak blisko, jak mogłem to stwierdzić, ponieważ jedyną rzeczą, która dzieje się po braku ogłoszenia, jest — jak sądzę — ogłoszenie lub jego brak. Myślę, że to też mogłoby się zdarzyć. Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek z tych rzeczy zostało wyryte w kamieniu.

Ale Rockstar ma podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej, i w odpowiednim czasie ogłosi więcej. Naprawdę uważam, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie jest konsument, a historycznie rzecz biorąc, to, co zrobiła ta firma, to docieranie do konsumentów gdziekolwiek się znajdują, na dowolnej platformie, która ma sens, z biegiem czasu.

Strauss Zelnick (via. VGC)

Z jednej strony Rockstar Games znane jest z wypuszczania swoich gier na konsolach, a dopiero po jakimś czasie trafiały one na PC. Z drugiej strony brak jakichkolwiek zapewnień ze strony CEO Take-Two też nie napawa optymizmem, bo pozostawia zbyt wiele pola na wszelkie spekulacje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
GTA 6
GTA 6

Trzeba też pamiętać, że Zelnick w ostatnim czasie nie zwykł mówić mediom całej prawdy i dobrym tego przykładem jest ostatnie zwolnienie twórców OliOli Worlld i Kerbal Space Program 2. Zanim oficjalnie do sieci trafiły informacje o zwolnieniach, to właśnie sam CEO Take-Two zapewniał, że nic takiego nie miało miejsca.

Jest to więc bardzo dziwna sytuacja, a słowa sugerujące, że brak zapowiedzi wersji na PC „mógłby się wydarzyć” brzmi… niepokojąco. W końcu taka wersja to dla Rockstar Games wręcz kopalnia pieniędzy i masa ludzi chętnych kupić ich grę bez większego zastanowienia. Ciekawe, czy stoi za tym jakikolwiek większy sens.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.