GTA 6 może zaoferować bardzo realistyczne animacje! Twórcy gry mają stawiać na „sprytny system”

GTA 6

Gracze na całym świecie nadal czekają na oficjalną zapowiedź GTA 6. Fani serii doszukują się jakichkolwiek poszlak nawet na podstawie… fazy księżyca. Tym razem, choć rzecz nie dotyczy ogłoszenia kolejnej części gry, dostrzeżony został patent, który wskazuje na nowy system związany z animacją.

Według odkrytego patentu, w GTA 6 animacje mają być bardziej realistyczne i dynamiczne

Jeden z użytkowników Reddita dotarł do ciekawej dokumentacji firmy Take-Two. Jak się okazuje, odkryty patent dotyczy nowej technologii związanej z animacją postaci, która ma być wykorzystana w GTA 6. Internauta przekazuje, że Rockstar ma używać „sprytnego systemu” opartego na bibliotece małych elementów umożliwiających poruszanie się postaci.

Według użytkownika Tobbelobben30 wspomniana technologia ma zapewnić bardziej realistyczne i różnorodne animacje. System ma również oddziaływać z dynamiczną pogodą, co oznacza, że napotkane w grze NPC mogą uzależniać sposób swojego poruszania się od warunków atmosferycznych.

Z tego patentu wynika, że ​​używają sprytnego systemu. Zbudowali bibliotekę małych elementów, umożliwiających poruszanie się postaci. Bloki te można łączyć na różne sposoby, tworząc szeroką gamę animacji. Pomyśl, na przykład, o postaci w grze, która chodzi w deszczu, czuje się zmęczona lub doznaje kontuzji. Zamiast projektować osobne animacje dla każdej z tych sytuacji, używają tych elementów, aby w naturalny sposób połączyć ruchy postaci. Oznacza to, że GTA 6 może mieć bardziej zróżnicowane i realistyczne animacje. Tak więc, grając w GTA 6, zobaczysz postacie poruszające się w sposób dostosowany do pogody, poziomu energii i obrażeń. Tobbelobben30

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Internauta zwraca również uwagę na to, że taki system może wpłynąć pozytywnie na „inteligencję” NPC-ów, a także sprawić, że gra będzie „trudniejsza” w dobrym znaczeniu tego słowa. Jednak jeżeli patent rzeczywiście zostanie wykorzystany w GTA 6, gracze będą mogli ocenić efekty dopiero po premierze produkcji, a daty tego wydarzenia – niestety – jeszcze nie poznaliśmy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.