Take-Two zapewnia inwestorów, że GTA 6 jest zabezpieczone przed ewentualnym strajkiem aktorów

GTA 6

Wczoraj Rockstar Games wreszcie potwierdziło, kiedy zobaczymy pierwszy trailer GTA 6. W trakcie prezentacji wyników finansowych Take-Two inwestorzy dociekali natomiast, czy ewentualny strajk aktorów dubbingowych mógłby mieć wpływ na GTA 6. Do sprawy odniósł się prezes firmy, Strauss Zelnick.

Według prezesa Take-Two ewentualny strajk aktorów nie będzie mieć wpływu na GTA 6

GTA 6
Nieoficjalne logo GTA 6

Ostatnie spotkanie z inwestorami przyniosło nie tylko omówienie wyników finansowych Take-Two, ale także rozmowy na temat ewentualnego strajku aktorów i jego wpływu na GTA 6. Wczoraj zakończył się wielomiesięczny strajk związku zawodowego amerykańskich aktorów (SAG-AFTRA), jednak związany był on wyłącznie z umowami na filmy i seriale telewizyjne.

Jeżeli chodzi o negocjacje dotyczące umowy SAG-AFTRA z firmami z branży gier, mają zostać niebawem wznowione. Na ten moment nie można jednoznacznie stwierdzić, czy strajk w ogóle się odbędzie. Decydujące będą rozmowy reprezentantów związku zawodowego z przedstawicielami firm zajmującymi się produkcją gier. Artyści postulują adekwatne podwyżki płac oraz ochronę przed wprowadzeniem sztucznej inteligencji (AI) w branży.

Oczekuje się, że negocjacje zostaną wznowione w przyszłym tygodniu. Jesteśmy optymistami […] i nie możemy się doczekać osiągnięcia porozumienia, które będzie dobrze służyć wszystkim. Zawsze takie miałem podejście. Byłem zaangażowany w negocjacje dotyczące warunków pracy w każdej branży rozrywkowej, jaka pojawiła się w mojej karierze, i zawsze wszystko dobrze się układało. W przypadku, gdyby coś nie zadziałało prawidłowo, jesteśmy całkowicie chronieni. Strauss Zelnick

Jak jednak zapewnia Strauss Zelnick, wydawcom uda się wypracować porozumienie z aktorami. Równocześnie uspokoił, że główne projekty Take-Two Interactive są solidnie zabezpieczone przed negatywnym wpływem ewentualnego strajku aktorów głosowych. Nie zostało jednak wyjaśnione, na czym dokładnie polega ochrona. Można jedynie podejrzewać, że być może zrealizowano już większość sesji motion capture i nagrań głosów, lub firma korzysta z usług aktorów niezrzeszonych w związkach zawodowych.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Wygląda więc na to, że ani inwestorzy, ani gracze nie powinni obawiać się wpływu ewentualnego strajku aktorów dubbingowych na produkcję GTA 6. Na koniec przypomnijmy raz jeszcze, że pierwszy zwiastun kolejnej odsłony serii będziemy mogli zobaczyć na początku grudnia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.