GTA 6 jest krytykowane za grafikę – twórcy stają w obronie Rockstar Games, pokazując początki swoich projektów

GTA 6

W miniony weekend do sieci wyciekło masę gameplayów z GTA 6, które pokazały m.in. napad na sklep, przełączanie się między bohaterami, czy ucieczkę przed policją. Jak wynikało ze źródeł, materiały te były zarejestrowane jeszcze w 2019 roku, a więc wtedy, gdy nowa odsłona gangsterskiej serii znajdowała się w fazie pre-alpha. Nie każdy z graczy to zauważył i wielu krytykuje Rockstar Games za oprawę graficzną, a w międzyczasie w obronie amerykańskich twórców stają inni deweloperzy.

GTA 6 będzie wyglądało lepiej – to pewne

Społeczność mylnie uważa, że oprawa graficzna to jeden z elementów, którzy projektanci powinni dopracować w pierwszej kolejności. Świetnie ukazuje to Paul Ehreth, twórca produkcji Control, który postanowił udostępnić na Twitterze wycinek z przygody Jesse Faden – pochodzi on z wczesnej wersji tworzenia gry, o czym świadczą przede wszystkim puste, niewypełnione zawartością lokacje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dość ciekawie wygląda to również w przypadku God of War, który na potrzeby Santa Monica Studio otrzymał prototyp ukazujący walkę z Baldurem, jednym z pierwszych bossów. W tym przypadku jedynymi dopracowanymi elementami wydają się być animacje i wygląd głównego bohatera.

Sprawdź także: Jaki dysk SSD do laptopa?

Twórcy stają w obronie Rockstar Games i swoimi ruchami chcą pokazać, że oprawa wizualna nie jest najważniejszym czynnikiem w trakcie alphy, podczas której odbywają się przede wszystkim testy mechanik.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.