GTA 6 z wyciętą zawartością na premierę? Insider twierdzi, że Rockstar może wydać niepełną grę

GTA 6

Temat GTA 6 rozbudza niemałe emocje wśród graczy, którzy stale wypatrują i oczekują nowych informacji na temat nadchodzącego dzieła od Rockstar. Według plotek z końca stycznia na oficjalną zapowiedź gry nie będziemy musieli czekać specjalnie długo, a sama gra ma być w „końcowej fazie tworzenia”. Teraz jednak pojawiły się kolejne doniesienia, które wskazują, że niekoniecznie tak jest, a kierownictwo studia zdecydować się, podjąć całkiem drastyczne kroki, aby wydać grę w relatywnie niedalekiej przyszłości.

Rockstar może „wyciąć” zawartość z GTA 6 i sprzedawać je jako DLC, aby dotrzymać terminów

GTA 6 przeciek Taz2
Wpis Tez2 na temat GTA 6

Insider związany z Rockstar, kryjący się pod pseudonimem Tez2 wyjawił ostatnio, że firma planuje wydać GTA 6 w okolicach świąt 2024, a w ostateczności na początku 2025 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdradził także, iż ostateczny termin był już „wielokrotnie przesuwany” przez Rockstar, a firma może nawet wyciąć „większą liczbę fragmentów gry”, aby potem sprzedawać je jako dodatkowe DLC. Ta druga kwestia ma wynikać z pewnych problemów, z którymi boryka się studio.

Chodzi tu przede wszystkim o pracę zdalną, która powoduje, iż deweloperzy pracujący z domu nie są „odpowiednio efektywni”. Rockstar rzekomo rozważa wymuszenie powrotu do stacjonarnego modelu, jednak mogłoby to spowodować sprzeciw wśród pracowników i doprowadzić nawet do utraty wielu utalentowanych pracowników. To zaś doprowadziłoby do kolejnych przesunięć, na które studio nie za bardzo może sobie pozwolić.

Przeczytaj też: Gry VR

Mimo tych wyzwań Tez2 stwierdza, że oficjalnej zapowiedzi GTA 6 powinniśmy się spodziewać jeszcze w tym roku, choć nie podał on konkretnych terminów i dat. W związku z tym graczom nie pozostaje nic innego jak tylko wyczekiwać oficjalnych komunikatów ze strony Rockstar.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.