GTA San Andreas z Path Tracingiem wygląda świetnie! Test wydajności i porównanie graficzne

GTA San Andreas RTX Remix

W ubiegłym miesiącu NVIDIA udostępniła pakiet narzędzi RTX Remix, dzięki którym twórcy modyfikacji mogą własnoręcznie ulepszyć oprawę graficzną kultowych tytułów. GTA San Andreas z Path Tracingiem cieszy oko, jednak płynną rozgrywkę są w stanie zapewnić wyłącznie najszybsze komputery.

GTA San Andreas z Path Tracingiem – porównanie z oryginałem i test wydajności

GTA San Andreas RTX Remix

Gra została uruchomiona w rozdzielczości 1440p na bardzo wysokich detalach z włączonym DLSS w trybie jakości (bez funkcji Frame Generation). Autor materiału wykorzystał jedną z najszybszych kart graficznych na rynku – NVIDIA GeForce RTX 4080.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W przypadku oryginalnej wersji GTA San Andreas liczbę klatek na sekundę ogranicza wyłącznie wydajność procesora i pamięci RAM. Na otwartej przestrzeni oraz w pomieszczeniu odnotowano odpowiednio ponad 300 i 800 FPS.

Sytuacja zmienia się diametralnie po włączeniu modyfikacji wprowadzającej Path Tracing. Choć moc układu graficznego zostaje w pełni wykorzystana, to nie w każdej lokacji udaje się utrzymać stabilne 60 FPS.

Mimo ogromnego wpływu na płynność trzeba przyznać, iż odświeżone GTA prezentuje się fenomenalnie. Oświetlenie oraz elementy otoczenia zmieniły się nie do poznania.

Ulepszone wizualnie San Andreas to niejedyny projekt, który warto obserwować. W ostatnich tygodniach opisywaliśmy podobne modyfikacje twrzone z myślą o Max Payne, GTA Vice City czy pierwszej odsłonie serii Tomb Raider.

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.