Hadar to nowa marka CD Projekt RED. Polacy tworzą pierwsze własne IP

Hadar CD Projekt RED

CD Projekt RED ogłosiło już kontynuację Cyberpunka 2077 o roboczym tytule Cyberpunk 2077 Orion, a także trzy nowe gry w uniwersum Wiedźmina. To jednak nie koniec, bo Polacy podzielili się też wiadomością, że rozwijają nowe, w pełni własne IP, na ten moment określane jako „Hadar”. Brzmi tajemniczo, ale też niezwykle ciekawie!

Hadar to nowe IP CD Projekt RED – co wiemy o nadchodzącej grze?

CD Projekt RED logo
Logo CD Projekt RED

Dotychczasowe gry w dorobku CD Projekt RED bazowały na znanych IP, wykreowanych przez kogoś innego – Wiedźmina stworzył Andrzej Sapkowski, natomiast Cyberpunk 2077 nie powstałby, gdyby nie Mike Pondsmith. To się jednak z czasem zmieni, ponieważ Polacy zapowiedzieli, że pracują nad nowym IP, roboczo nazwanym „Hadar.” Będzie to pierwsza marka własna CD Projektu.

Zła wiadomość jest taka, że aktualnie nie powstaje żadna gra, ponieważ projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. CD Projekt RED przyznało, że prace koncepcyjne rozpoczęły się już w 2021 roku, a sam pomysł na nowe IP kiełkował w głowie zarządu już od bardzo dawna.

Przeczytaj też: Ray Tracing – co to jest?

Czym będzie Hadar? Na ten moment nie znamy żadnych szczegółów – Polacy niestety nie przybliżyli nawet gatunku, pod jaki podchodzić będzie ich nowa gra. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na więcej konkretów, ale znając życie – te nadejdą dopiero za kilka lat.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.