Hades 2 będzie godnym następcą poprzednika? Poznaliśmy imię głównej bohaterki i kilka szczegółów o grze

Hades 2

Podczas ceremonii The Game Awards 2022 największym zaskoczeniem okazała się prezentacja gry Hades 2. Kontynuacja świetnie ocenianego roguelike’a od Supergiant wyskoczyła jak królik z kapelusza i zszokowała wszystkich. Trailer pokazał nieco rozgrywki, ale FAQ od twórców ujawniło jeszcze więcej informacji. 

Dodatkowe informacje o Hades 2 – kim są bohaterki ze zwiastuna i czy pojawi się wczesny dostęp?

Zwiastun Hades 2

Prezentacja Hades 2 wywołała chyba najwięcej emocji ze wszystkich podczas The Game Awads 2022. Nowy trailer zachwycił fanów, którzy początkowo mogli nie zrozumieć, co się dzieje na filmie. Kim jest dziewczyna, którą będziemy grać? Kim jest jej przeciwniczka? Na szczęście twórcy już wyjaśnili wiele kwestii. 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym razem przyjdzie nam wcielić się w Melinoë, siostrę Zagreusa, pomniejszą boginię mianowaną “Księżniczką Podziemia”. Okazuje się, że bohaterka jest też bezpośrednio powiązana z Hekate — widoczną na zwiastunie czarodziejką. Obie, wraz z całym olimpijskim panteonem, chcą pokonać Tytana Czasu, Chronosa. 

Sam trailer jasno wskazuje, że nowa protagonistka będzie posługiwać się kombinacją sztyletu i sierpa, ale w jej ręce wpadną też inne bronie, takie jak magiczny kostur. Twórcy bardzo mocno podkreślają magiczną naturę Melinoë, jednak nie dzielą się szczegółami, jak magia ma działać w Hades 2. Jest mowa o “napełnieniu broni mocą”, jednak bez określenia konkretnej mechaniki. 

Biorąc pod uwagę komunikację Supergiant i trailer, raczej powinniśmy spodziewać się znanych mechanik, jednak znacznie rozwiniętych. Zgodnie z zapowiedzią twórców, świat będzie większy i bardziej rozbudowany. Czekają nas też nowi NPC, a wśród pomagających nam bogów znajdziemy kilka nowych twarzy, w tym Apollo. Nie zabraknie oczywiście nawiązań do jedynki, ale znajomość losów Zagreusa ma nie być wymagana.

Zobacz też: Jak sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2 HEVC

Hades 2 wyjdzie początkowo w formie wczesnego dostępu na PC za pośrednictwem Steam i Epic Games Store. Później gra trafi też na konsole, ale nie mamy żadnych konkretnych dat. Szczegóły powinniśmy poznać w 2023 roku.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.