18-letni haker odpowiedzialny za wyciek GTA 6 trafił do psychiatryka. Zamierza dalej kraść

Grand Theft Auto 6

W ubiegłym roku doszło do dużego wycieku materiałów pochodzących z wczesnej wersji GTA 6. Za ich upublicznieniem stał Arion Kurtaj, któremu postawiono łącznie 12 zarzutów. Zdaniem psychiatry i prokuratora, młody mężczyzna zamierza powrócić na przestępczą ścieżkę, gdy tylko zostanie zwolniony z aresztu.

Nastolatek odpowiedzialny za wyciek materiałów z GTA 6 zamierza popełniać kolejne przestępstwa

Arion Kurtaj, haker odpowiedzialny za kradzież plików GTA 6, wciąż nie usłyszał wyroku. Sąd kolejny raz odroczył rozprawę, motywując swoją decyzję wątpliwościami co do zdrowia psychicznego oskarżonego. Młody mężczyzna został skierowany na 12-tygodniową obserwację psychiatryczną na mocy ustawy Mental Health Act.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według portalu Daily Mail, podczas piątkowej rozprawy obecna była także dr Claudia Camden-Smith, psychiatra badająca Kurtaja. Podczas odpowiadania na pytania prokuratury stwierdziła, iż nastolatek wyznał jej chęć powrotu do popełniania przestępstw.

Prokurator zaznaczył, iż determinacja Kurtaja do podejmowania działań niezgodnych z prawem nie została osłabiona nawet przez roczny pobyt w areszcie.

Zamieścił na forach internetowych część skradzionego materiału filmowego, a także groził Rockstar Games, że udostępni cenny kod źródłowy, będący podstawą gry, jeżeli twórcy się z nim nie skontaktują – prawdodobnie w celu ustalenia wysokości okupu.

Pan Kurtaj jest zdeterminowany do popełniania kolejnych przestępstw, gdy tylko będzie miał ku temu okazję. Jego determinacja nie została osłabiona przez pobyt w areszcie w ciągu ostatniego roku.

Kevin Barry, prokurator

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Jak podał Joe Tidy, dziennikarz BBC News, obrońca Kurtaja zaapelował o łagodny wymiar karty. Zdaniem adwokata atak hakerski był nieistotny w obliczu ogólnej produkcji gry i oczekiwań fanów.

Źródło: Daily Mail

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.