Rockstar Games zabiera głos w sprawie przecieków związanych z GTA 6! Firma potwierdza niekorzystne informacje

Rockstar Games Logo

Nie milknie rozgłos po wczorajszym ogromnym wycieku materiałów związanych z GTA 6. Sprawa odbiła się bardzo szerokim echem, a co za tym idzie, nie brakowało spekulacji, jakoby wszystkie materiały zostały sfingowane. W obliczu całej tej sytuacji Rockstar Games postanowiło opublikować oświadczenie, w którym studio odnosi się do całego zajścia.

REKLAMA

Rockstar Games potwierdza, że udostępnione materiały pochodzą z GTA 6, jednak nie zakłóci to prac nad projektem

A Message from Rockstar Games pic.twitter.com/T4Wztu8RW8

— Rockstar Games (@RockstarGames) September 19, 2022

A Message from Rockstar Games pic.twitter.com/T4Wztu8RW8

— Rockstar Games (@RockstarGames) September 19, 2022

Rockstar Games potwierdziło, że ktoś włamał się do wewnętrznej sieci i wszystkie materiały, które wczoraj wyciekły do sieci pochodzą z wczesnej fazy prac nad GTA 6. W opinii deweloperów przeciek nie zakłóci w żaden sposób działania gier sieciowych, ani innych „bieżących projektów”. W dalszej części komunikatu firma przekazała, że jest rozczarowana całą sytuacją, a przede wszystkim sposobem, w jaki gracze dowiedzieli się o szczegółach dotyczących ich nadchodzącego tytułu.

Jednocześnie Rockstar Games zapewnia, że prace nad GTA 6 będą kontynuowane zgodnie z planem, a całe studio nadal jest w pełni zaangażowane w tworzenie gry. Deweloper zapowiedział, że wkrótce przekaże więcej informacji na temat ich kolejnej gangsterskiej produkcji.

Przeczytaj też: Kody do GTA San Andreas

Na samym końcu komunikatu studio wyraziło wdzięczność wszystkim, którzy okazali wsparcie w tej trudnej sytuacji. Warto wspomnieć, że według ostatnich doniesień za wyciekiem stoi 16-latek z Wielkiej Brytanii, który w przeszłości dokonał kilku innych włamań na serwery m.in. Nvidii czy Ubera. Haker podobno chce również negocjować z Rockstarem i Take-Two w sprawie nieudostępniania kodów źródłowych GTA 5 i GTA 6, które rzekomo są w jego posiadaniu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!