Handheld Xboxa nie powtórzy błędu PS Portal? Microsoft może szykować pełnoprawną konsolę

Xbox PS Portal

Spekuluje się, że nowy handheld Xboxa zostanie zaprezentowany na Xbox Games Showcase. Tymczasem gracze zaczęli już się obawiać, że śladem PS Portal będzie to konsola wyłącznie do cloud gamingu. Wygląda jednak na to, że nie ma się czym martwić.

Handheld Xboxa pełnoprawną konsolą?

Jakiś czas temu Sony powróciło na rynek handheldów za sprawą PS Portal. To nie pełnoprawna konsola, a jedynie urządzenie do steamingu gier z PS5. Sporo graczy początkowo wyśmiewało ten pomysł, ale koniec końców platforma ta sprzedała się wyśmienicie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymczasem gdzieś z boku dobiegają do nas plotki o nowej konsoli przenośnej Xboxa. Nic więc dziwnego, że gracze zastanawiają się, czy również będzie ona służyć wyłącznie do streamingu.

Jez Corden – zaufany dziennikarz Windows Central – wierzy jednak, że tak nie będzie. Naturalnie to nie jest żadne oficjalne potwierdzenie owej informacji, ale pozwala mieć nadzieję, że Microsoft rzeczywiście zapowie sprzęt zdolny do natywnego odtwarzania gier.

Na pewno zastanawiająca jest też jego potencjalna cena. Tym bardziej że spółka ma już w swojej ofercie tanią platformę, jaką jest Xbox Series X.

No ale nic, szczegóły najprawdopodobniej poznamy już w niedzielę, tj. 9 czerwca. To właśnie wtedy Microsoft ma zaprezentować nam swojego handhelda.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2364 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.