Hellblade 2 na dokładnej analizie technicznej! Gra może zmienić postrzeganie grafiki przez graczy

Hellblade 2

Premiera Hellblade 2 zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że teraz będziemy otrzymywać coraz więcej materiałów, ujawniających nowe detale na temat tej gry. Po opublikowaniu pierwszych wrażeń oraz niemałych kontrowersjach związanych z wydajnością na konsolach przyszła pora na porządną analizę techniczną od niezawodnej ekipy z Digital Foundry. Udostępnione wideo potwierdza, że graficzni puryści zdecydowanie mają na co czekać.

Digital Foundry analizuje Hellblade 2

Analiza techniczna Hellblade 2 przeprowadzona przez Digital Foundry

Digital Foundry, przygotowując zamieszczony powyżej materiał, skupiali się w głównej mierze na warstwie technicznej gry i werdykt jest raczej wyjątkowo pozytywny. Docenione tutaj zostały takie elementy jak animacje twarzy oraz całego modelu głównej bohaterki, oraz sam jej render, który okazuje się wyjątkowo szczegółowy i dopracowany.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zwrócono również uwagę na takie elementy jak bardzo klasowy angaż aktorki, która wcieliła się w główną bohaterkę. W połączeniu ze wszystkimi technologicznymi nowinkami daje to efekt niezwykłego realizmu, który czyni to doświadczenie jeszcze pełniejszym. Dziennikarz zauważa także, że dość dużą rolę odgrywa tutaj post-processing, którego implementacja jest na tyle dobra, że nie rzucają się w oczy żadne mankamenty z tym związane.

Hellblade 2
Hellblade 2

W materiale zwrócono też uwagę na dokładność renderowania kolejnych klatek, które pozbawione są artefaktów graficznych, ujawniając tym samym spore możliwości silnika Unreal Engine 5. Te widoczne są także w przypadku detali otoczenia, którego każdy element zdaje się dopracowany z największą starannością.

Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć kwestii wydajności, a dokładniej 30 FPS-ów na konsolach aktualnej generacji. Analiza pokazuje, że w testowanym fragmencie tytuł w każdym przypadku trzymał solidną liczbę klatek i — autora materiału — nawet ograniczenie licznika nie wpływa negatywnie na sam odbiór gry.

Wychodzi więc na to, że Hellblade 2 będzie jedną z najgłośniejszych gier całego 2024 roku, a Digital Foundry pokusiło się nawet o stwierdzenie, że zredefiniuje ona postrzeganie graczy dotyczące możliwości graficznych. Jak na razie jednak wszystko to opiera się na pewnym urywku gry, dlatego na więcej konkretów trzeba poczekać do premiery. Ta będzie mieć miejsce już 21 maja 2024 roku na PC i Xbox Series X|S.

Źródło: YouTube: Digital Foundry

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.