Hellblade 2 zupełnie pomięty na Steam! Gra znajduje się daleko w rankingu oczekiwanych tytułów

Hellblade 2 Steam

Hellblade 2 dla wielu osób może jawić się jako jedna z ciekawszych gier, które zadebiutują w całym 2024 roku, głównie ze względu na całkiem ambitne podejście do oprawy audiowizualnej. Ostatnio jednak część obserwujących poczynania Microsoftu zwróciła uwagę na bardzo skromną promocję drugiej części przygód Senui, co raczej nie napawa szczególnym optymizmem. Brak głośnego marketingu sprawił, że gra całkowicie zaginęła w odmętach listy życzeń na Steamie.

Hellblade 2 z nikłym zainteresowaniem na Steam

Senua’s Saga: Hellblade II
Hellblade II

Zgodnie z danymi serwisu SteamDB Hellblade 2 aktualnie znajduje się na 62 miejscu na liście gier dodanych do wishlisty na platformie Valve. Co ciekawe, produkcję tę wyprzedza inny projekt ze stajni Xbox Games Studios, czyli Avowed, który znajduje się na dokładnie 45 miejscu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przedpremierowa sprzedaż nadchodzącej pozycji od Ninja Theory też nie wygląda szczególnie zachęcająco, bo mowa dopiero o 212 lokacie. Jest to tragiczny wynik, zwłaszcza w porównaniu do DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ringa (59 miejsce) czy porcie Ghost of Tsushima na PC (7 miejsce). Taki stan rzeczy raczej nie napawa wydawcy i producentów szczególnie dużym optymizmem.

Wiele osób może w tym miejscu zwrócić uwagę, że gra debiutować będzie w Xbox Game Pass, więc sprzedaż na Steamie nie będzie miała znaczenia. Warto jednak trochę cofnąć się w czasie i przyjrzeć się przykładowi Starfield, który przed samą premierą zajmował miejsce na podium wishlisty na platformie Valve, a przecież od premiery dostępny jest w ramach abonamentu od Microsoftu.

Mając to wszystko na uwadzę, niektórzy zaczynają się obawiać, że gigant z Redmond spisał całą grę wraz ze studiem na straty. Nie są to szczególnie optymistyczne wieści, zwłaszcza że ostatnio producent Xboxów zamknął kilka studiów należących do rodziny Xbox Games Studios…

Źródło: SteamDB

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.