Starfield triumfuje nad Baldur’s Gate 3! Polscy gracze wolą jednak grę Larian Studios

Starfield i Baldur's Gate 3

Sierpień okazał się fantastycznym miesiącem dla graczy. Świetnymi wynikami na premierę mogło pochwalić się zarówno Baldur’s Gate 3 od Larian Studios, jak i Armored Core 6 Fires of Rubicon produkcji FromSoftware. Starfield — nowa gra twórców Skyrima — jeszcze nawet nie wyszła, a już przegoniła obie wspomniane wcześniej produkcje na liście najbardziej dochodowych gier serwisu Steam, choć nie na polskim rynku.

Starfield przebił Baldur’s Gate 3. Gra sprzedaje się na Steamie jak ciepłe bułeczki, ale Polacy stawiają na inne produkcje

Globalna lista bestsellerów Steam
Globalna lista bestsellerów Steam

Cotygodniowe zestawienie serwisu Steam pozwala nam zobaczyć, które gry przyniosły w danym tygodniu największe zyski. Co ciekawe, na globalnym rynku obecnie pierwsze miejsce zajmuje… Counter Strike: Global Offensive. Drugie miejsce przypadło zaś nadchodzącej grze studia Bethesda, Starfield.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym samym dzieło amerykańskiego studia pokonało największe premiery sierpnia — Baldur’s Gate 3 i Armored Core 6 Fires of Rubicon. Jest to niemałe osiągnięcie, gdyż Starfield swoją premierę będzie miał dopiero w następnym tygodniu. Pokazuje to, jak wielką nadzieję w produkcję pokładają gracze.

Polska lista bestsellerów Steam
Polska lista bestsellerów Steam

Nieco inaczej sprawy mają się w przypadku polskich użytkowników Steama. Na polskiej liście również króluje Counter Strike: Global Offensive, ale Starfield zajmuje dopiero 5 miejsce. Polacy nie są tak skłonni do preorderów — nad grą Bethesdy znalazły się Baldur’s Gate 3 oraz Dead by Daylight wraz ze swoim najnowszym DLC Alien Chapter Pack.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Until Dawn

Statystyki pokazują również, że polscy gracze nie są przekonani do walk gigantycznych robotów, gdyż uwielbiane za granicą Armored Core 6 zajmuje u nas dopiero 16 miejsce. Tym samym produkcja FromSoftware zaliczyła na naszym rynku niezły spadek, gdyż jeszcze w zeszłym tygodniu zajmowała trzecie miejsce w rankingu. Pełne zestawienie można zobaczyć pod tym linkiem.

O autorze
Igor Podlewski
Autor

Fan produkcji z gatunku roguelite oraz gier indie ogółem. Z grami związany od dzieciństwa, kiedy to przejmował jedyny telewizor w mieszkaniu na rzecz Raymana na PlayStation 2. Obecnie, po latach rozgrywki, stara się wreszcie osiągnąć 100% postępu w The Binding of Isaac: Rebirth. W czasie wolnym od gier eksperymentuje z montażem wideo.

Liczba wpisów: 31 (w redakcji od 05.08.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.