Hellblade 2 jednak nie będzie exclusivem Xboxa? Gra może trafić także na PS5

Senua’s Saga: Hellblade II

Od wczoraj niemal co chwile otrzymujemy informacje o potencjalnej zmianie strartegii jaką szykuje Microsoft. W jej ramach tytuły ekskluzywne dla Xboxa miałyby trafiać także na konsole PlayStation (i zapewne po części też na Nintendo). Najnowsze informacje wskazują, że nowe plany wydawnicze giganta z Redmond obejmą także nadchodzącą pozycję od Ninja Theory.

Hellblade 2 także może trafić na PS5

Według współzałożyciela Xbox Era — Nicka Bakera (znanego jako Shpeshal Nick) — potencjalna zmiana strategii Microsoftu nie musi ograniczać się do Starfield czy nadchodzącej gry opartej o przygody Indiany Jonesa. Jego zdaniem kolejną produkcją, która trafiłaby na konsole PlayStation 5 jest Hellblade 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Brzmi to wyjątkowo niepokojąco, zwłaszcza że mowa o bodaj najgłośniejszej produkcji, która w 2024 roku ma wyjść spod ręki deweloperów należących do Xbox Game Studios. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że mężczyzna nie podał żadnych dodatkowych informacji, które mogłyby uwiarygodnić jego teorię.

Warto ponownie podkreślić, że wszystkie dotychczasowe doniesienia o zmianie strategii wydawniczej nie zostały potwierdzone przez żadnego z przedstawicieli Xboxa. Według słów Phila Spencera wszystko okaże się już w przyszłym tygodniu podczas specjalnego wydarzenia biznesowego. W jego trakcie mamy poznać dalszą „wizję przyszłości Xboxa”

Źródło: Twitter/X: Speshal Nick

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.