„Na monetyzację trzeba sobie zasłużyć” – mówi szef studia odpowiedzialnego za Helldivers 2

Helldivers 2

Helldivers 2 przyciąga ogrom graczy na Steam. Tymczasem szef Arrowhead Game Studios opublikował wpis, który przypadł do gustu wielu użytkownikom. Deweloper podzielił się w nim bowiem ciekawym podejściem do kwestii monetyzacji w grach wideo.

Twórca Helldivers 2 dzieli się swoim podejściem do kwestii monetyzacji

Johan Pilestedt we wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X podkreślił, że deweloperzy starali się, by Helldivers 2 nie było grą pay-to-win. Deweloper uważa, że Arrowhead Game Studios udało się osiągnąć wspomniany cel, mimo że przedmioty dostępne w produkcji „różnią się funkcjonalnie”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kolejnym wpisie Pilestedt podkreślił, że „szczerze wierzy”, że „na monetyzację trzeba sobie zasłużyć”. Szef Arrowhead Game Studios zaznaczył, że jeśli gracze chcą wspierać Helldivers 2, to mają taką możliwość. Deweloper zapowiedział jednak, że zespół „nigdy” nie zamierza nikogo do tego zmuszać.

Na koniec przypomnijmy, że Helldivers 2 dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Warto dodać, że najnowsza produkcja Arrowhead Game Studios to najpopularniejsza gra PlayStation Studios na PC.

Źródło: X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.