Helldivers 2 to jedna z najbardziej dochodowych gier PlayStation. Wszystko dzięki premierze na PC

Helldivers 2

Helldivers 2 to tytuł, który z miejsca zdobył serca graczy. Ponadto mimo tego, że produkcja miała swoją premierę prawie 3 miesiące temu, to gracze nadal chętnie bawią się na serwerach pozycji od Arrohead Game Studios. Stan ten potwierdzają wyniki finansowe gry, które są jednymi z największych wśród produkcji wydanych przez PlayStation Studios.

Helldivers 2 to jedna z najlepiej zarabiających gier od PlayStation Studios

Mat Piscatella z firmy Circana zajmującej badaniami zadowolenia klientów, podał do wiadomości, że Helldivers 2 jest siódmą najlepiej zarabiającą grą Sony wydaną na terenie USA. Podkreślił on również, że ogromna w tym zasługa wersji na PC, bez której produkcja wylądowałaby gdzieś w okolicach pierwszej dwudziestki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na dzień dzisiejszy, tj. 2 maja 2024 roku, w Helldivers 2 na platformie Steam bawi się średnio 100 tysięcy graczy jednocześnie. Ewidentnie jest to wynik, którego może pozazdrościć niejedna produkcja i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała w najbliższym czasie ulec zmianie.

Na koniec warto dodać, że jakiś czas temu internet obiegła plotka, jakoby Sony planowało wydanie Helldivers 2 na konsolach Xbox. Taki ruch z pewnością tylko by zwiększył przychody płynące z gry i możliwe, że pozycja mogłaby uplasować się jeszcze wyżej w rankingu najlepiej zarabiających gier od PlayStation.

A Wy, gracie w Helldivers 2? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.