Helldivers 2 pojawi się na konsolach Xbox? Najnowsze doniesienia wskazują na ciekawy ruch ze strony Sony

Helldivers 2 Xbox

Helldivers 2 zadebiutowało 8 lutego 2024 roku na PC i PS5. Wieloosobowa pozycja wydana przez Sony odniosła ogromny sukces i cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Tymczasem okazuje się, że japońska korporacja może mieć całkiem ciekawe plany względem wydania swojego hitu na nowe platformy.

Plotki sugerują, że Helldivers 2 może pojawić się na Xboxie

W najnowszym odcinku podcastu Xbox Era, jeden z prowadzących zdradził, że dotarł do informacji jakoby Sony było we wczesnej fazie negocjacji dotyczących wydania Helldivers 2 na konsole Xbox. Oczywiście nie jest to w żaden sposób potwierdzona informacja, jednakże trzeba przyznać, że taki ruch ze strony Japończyków byłby przełomowy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Helldivers 2 odniosło gigantyczny sukces, a wyniki sprzedaży dzieła Arrowhead Game Studios są bardziej niż zadowalające. Nic dziwnego zatem, że Sony może myśleć o dotarciu ze swoją produkcją do jeszcze większej bazy odbiorców, jaką niewątpliwie są posiadacze konsol Xbox.

Jeżeli powyższe informacje okażą się prawdziwe, to można powiedzieć, że nastały naprawdę ciekawe czasy dla gamingu. Jakiś czas temu Microsoft zdecydował się na wydanie swoich gier na PS5, a teraz Sony może zrobić to samo na Xboxach. Jeszcze parę lat temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, co tylko pokazuje, jak bardzo zmieniają się realia w branży gier.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.