Steam bez ograniczeń przyjmuje zwroty Helldivers 2! Wszystko przez niedawną decyzję Sony

Helldivers 2

Ostatnia decyzja Sony o konieczności połączenia konta Steam z PlayStation Network, aby grać w Helldivers 2, wywołała prawdziwą burzę wśród graczy. Okazuje się, że ten ruch niesie za sobą kolejne konsekwencje. Wszystko przez politykę zwrotów platformy Steam.

Helldivers 2 na Steam można bez problemu zwrócić

Platforma Steam, ze względu na wymóg logowania do PlayStation Network, aby grać w Helldivers 2 na PC, postanowiła uwzględniać zwroty gry składane przez niezadowolonych graczy. Oznacza to, że obecnie można oddać grę i otrzymać za nią z powrotem pieniądze bez żadnych ograniczeń. Udokumentowane są przypadki osób, które z powodzeniem zwróciły grę, mając w niej blisko 100 rozegranych godzin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe informacje to nie koniec konsekwencji, jakie niesie za sobą decyzja Sony. Okazuje się, że w niektórych regionach na świecie kupno Helldivers 2 na Steam jest niemożliwe. Wszystko przez fakt, że w owych miejscach nie można oficjalnie korzystać z konta PlayStation Network.

Ewidentnie decyzja o wymogu połączenia się z kontem PlayStation Network, aby zagrać w Helldivers 2 na PC, odbija się czkawką u Sony. Najpierw pojawiło się masowe niezadowolenie graczy a teraz doszły do tego zwroty i ograniczenia zakupu gry.

Obecnie liczba graczy Helldivers 2 nie uległa zmianie i gra wciąż cieszy się dużą popularnością. Nie wiadomo jednak czy powyższe konsekwencje nie wpłyną w przyszłości na popularność produkcji.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.