Holstin to kolejny polski psychologiczny survival horror. Twórcy ujawnili pierwszy zwiastun

Holstin logo

Polska grami horrorowymi stoi i do tego czasu powstało naprawdę wiele bardzo interesujących produkcji takich jak m.in. The Medium od krakowskiego studia Bloober Team. Jakiś czas temu na łamach naszego portalu pojawiły się doniesienia na temat nowej pozycji z tego gatunku, która — w opinii twórców — ma „przekraczać granice”. Wczoraj zaś studio Sonka postanowiło opublikować pierwszy zwiastun swojej produkcji zatytułowanej Holstin.

Holstin to produkcja, która wymiesza pixel-artowy styl z nowymi technologiami oświetlenia i pracy kamery

Holstin — trailer

Akcja gry dzieje się na początku lat 90 XX. wieku, kiedy to na niewielką miejscowość znajdującą się na Warmii spada „przerażająca katastrofa”. Główny bohater, będzie musiał ruszyć tropem swojego przyjaciela, który próbując rozwiązać zagadkę związaną z tym wydarzeniem, zaginał nagle bez wieści. Fabuła oraz cały klimat tego projektu bardzo mocno czerpie z klasyków gatunku takich jak Resident Evill czy Silent, ale co ciekawe sięga także po autentyczne afery i sprawy kryminalne, które działy się w drugiej połowie XX. wieku w Polsce.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawie prezentuje się kwestia oprawy wizualnej, która, mimo że pixel-artowa wzbogacona została o dynamiczny system oświetlenia, dzięki czemu całość prezentuje się o wiele ciekawiej. Dodatkowo zaimplementowany został system kontroli kamery, którą obracać będzie można aż w ośmiu kierunkach, co jak na ten styl graficzny jest nie lada wyczynem. Warto też nadmienić, że tytuł otrzyma pełną polską lokalizację, a przed mikrofonami stanęli aktorzy głosowi, którzy użyczali głosu m.in. w Cyberpunku 2077, Prey, czy Call of Duty Warzone.

Przeczytaj też: Gry na Xbox One dla dzieci

Produkcja zadebiutuje w 2023 roku na PC za pośrednictwem platformy Steam. Studio Sonka nie podało jeszcze dokładnej daty produkcji, więc na tę informację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.