Horizon Forbidden West kosztował ponad 100 milionów euro? Plotki mówią o bardzo dużym budżecie

Horizon Forbidden West

Podczas gdy fani wirtualnej rzeczywistości wyczekują premiery Horizon Call of the Mountain, światło dzienne ujrzały plotki dotyczące Forbidden West. W ostatnią odsłonę popularnej serii Sony zainwestowało podobno ogromne pieniądze.

REKLAMA

Budżet Horizon Forbidden West

Zwiastun Horizon Forbidden West

Informacja o budżecie Horizon Forbidden West pochodzi z listy ciekawostek IMDB. Widnieje tam wzmianka, że budżet gry Guerrilla Games wyniósł ponad 110 milionów euro. Nowego Horizona czyni to najdroższą produkcją, która powstała na terenie Holandii.

Sony nie wypowiedziało się na razie na temat tych plotek. Nie jest jednak trudno uwierzyć, że Japończycy byli pewni sukcesu drugiej gry w świecie Horizon i byli gotowi zainwestować w nią większe pieniądze.

Przeczytaj też: Najlepsze gry ekonomiczne

Marka Horizon powinna w kolejnych latach stać się jeszcze większa. Netflix robi swój serial na podstawie gier, na dniach debiutuje Call of the Mountain, a Sony jednoznacznie dawało do zrozumienia, że ma kilka innych pomysłów na rozwój świata stworzonego przez Guerrilla Games.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać