Horizon Forbidden West kosztował ponad 100 milionów euro? Plotki mówią o bardzo dużym budżecie

Horizon Forbidden West

Podczas gdy fani wirtualnej rzeczywistości wyczekują premiery Horizon Call of the Mountain, światło dzienne ujrzały plotki dotyczące Forbidden West. W ostatnią odsłonę popularnej serii Sony zainwestowało podobno ogromne pieniądze.

Budżet Horizon Forbidden West

Zwiastun Horizon Forbidden West

Informacja o budżecie Horizon Forbidden West pochodzi z listy ciekawostek IMDB. Widnieje tam wzmianka, że budżet gry Guerrilla Games wyniósł ponad 110 milionów euro. Nowego Horizona czyni to najdroższą produkcją, która powstała na terenie Holandii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sony nie wypowiedziało się na razie na temat tych plotek. Nie jest jednak trudno uwierzyć, że Japończycy byli pewni sukcesu drugiej gry w świecie Horizon i byli gotowi zainwestować w nią większe pieniądze.

Przeczytaj też: Najlepsze gry ekonomiczne

Marka Horizon powinna w kolejnych latach stać się jeszcze większa. Netflix robi swój serial na podstawie gier, na dniach debiutuje Call of the Mountain, a Sony jednoznacznie dawało do zrozumienia, że ma kilka innych pomysłów na rozwój świata stworzonego przez Guerrilla Games.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.