Horizon Forbidden West na PC z ważnym patchem! Aktualizacja 1.1.47 poprawia wydajność gry

Horizon Forbidden West: Burning Shores Aloy

Debiutujące 21 marca 2024 roku Horizon Forbidden West Complete Edition na PC początkowo nie zanotowało zbyt wielkiego zainteresowania, jednak okazało się, że produkcji tej potrzeba było po prostu nieco więcej czasu, aby zyskać „impet”. Warto odnotować, że druga odsłona przygód Alloy była w stanie pobić pecetowemu wydaniu The Last of Us Part I. Deweloperzy nie zamierzają jednak osiadać na laurach, a gra doczekała się właśnie kolejnej, ale nie zwykle ważnej aktualizacji.

Horizon Forbidden West na PC doczekał się aktualizacji 1.1.47

Horizon Forbidden West Complete Edition — porównanie wersji premierowej oraz Patcha 1.1.47

Najnowszy patch do Horizon Forbidden West Complete Edition na PC o numerach 1.1.47 bierze na tapet przede wszystkim kwestię wydajności gry. Dzięki lepszej optymalizacji zużycia CPU oraz poprawieniu niektórych scenariuszy gra powinna chodzić zauważalnie lepiej, a potwierdzają to udostępniane w sieci analizy (np. MxBenchmarkPC zamieszczony powyżej).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szczególnie cieszyć przyrost wydajności, który sięga od kilku do nawet kilkunastu klatek na sekundę. Tym bardziej może to napawać optymizmem w momencie, kiedy zużycie niektórych rdzeni procesora jest zauważalnie niższe, podobnie jak ich temperatury.

Poza tym najnowsza łatka wprowadza do tego portu kilka dodatkowych poprawek w zakresie oświetlenia oraz eliminuje niektóre artefakty graficzne, które mogły pojawiać się na ekranie podczas korzystania z NVIDIA DLSS. Istotne zdaje się także naprawione mapowanie klawisza TAB oraz opcję panoramicznego skalowania interfejsu. Pełna lista zmian dostępna jest pod tym adresem.

Horizon Forbidden West Complete Edition w wersji na PC i tak debiutował bez większych i bardziej rażących problemów technicznych, więc tym bardziej cieszy, że deweloperzy dodatkowo dopieszczają ten port. W końcu dobrej optymalizacji nigdy dość, a im mniej błędów tym lepiej, prawda?

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.