Horizon Forbidden West z oficjalnymi wynikami sprzedaży! Ujawniono też rezultat całej serii

Horizon Forbidden West Aloy

Pod koniec kwietnia Guerrilla Games oficjalnie potwierdziło, że Horizon Forbidden West nie będzie ostatnią odsłoną przygód Aloy. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne informacje związane ze wspomnianą produkcją. Twórcy oraz firma Sony ujawnili bowiem oficjalne wyniki sprzedaży kontynuacji Horizon Zero Dawn.

Sony i Guerrilla Games chwalą się wynikami sprzedaży Horizon Forbidden West

What a ride so far! Thank you for being a part of this incredible journey with Horizon. We're thrilled that our community is growing and so many around the world have found their place in Horizon. pic.twitter.com/D0VxffOZYN

— Guerrilla (@Guerrilla) May 9, 2023

What a ride so far! Thank you for being a part of this incredible journey with Horizon. We're thrilled that our community is growing and so many around the world have found their place in Horizon. pic.twitter.com/D0VxffOZYN

— Guerrilla (@Guerrilla) May 9, 2023

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis, w którym poinformowano, że do dnia 16 kwietnia 2023 roku sprzedano 8,4 miliona egzemplarzy Horizon Forbidden West. Sony i Guerrilla Games ujawnili również rezultat całej serii. Okazuje się, że przygody Aloy mogą pochwalić się sprzedażą na poziomie 32,7 miliona sztuk.

To jednak nie koniec informacji. Guerrilla Games poinformowało bowiem, że „kolejne miliony” graczy na całym świecie zapoznało się z serią Horizon dzięki usługom Sony, takim jak PlayStation Plus czy Play at Home. Deweloperzy nie podzielili się jednak konkretnymi danymi.

We wspomnianym wpisie Guerrilla Games podkreśliło również, że nie może doczekać się momentu, w którym fani dowiedzą się więcej na temat następnej przygody Aloy. W ten sposób studio po raz kolejny potwierdziło, że miłośnicy serii Horizon będą mieli jeszcze okazję wrócić do ulubionego uniwersum.

Zobacz też: Najlepsze mikrofony do nagrywania

Na koniec warto przypomnieć, że Horizon Forbidden West zadebiutowało w lutym 2022 roku na PlayStation 4 i PlayStation 5. Wydany w zeszłym miesiącu fabularny dodatek Burning Shores dostępny jest natomiast wyłącznie na konsoli dziewiątej generacji firmy Sony. Zdaniem specjalistów rozszerzenie do drugiej części przygód Aloy jest „wizualną wizytówką” PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.