Horizon Forbidden West: Burning Shores jest „wizualną wizytówką” PlayStation 5. Specjaliści chwalą DLC

horizon forbidden west burning shores

Horizon Forbidden West: Burning Shores to pierwszy fabularny dodatek, który ukazał się 19 kwietnia 2023 roku. Choć tytuł mierzy się ze sporą krytyką ze względu na możliwość romansu Aloy z drugą kobietą, to produkcja niewątpliwie zachwyciła recenzentów. Już wczoraj ukazał się film od Digital Foundry, na którym redaktorzy uznali, że Horizon Forbidden West: Burning Shores jest graficznym majstersztykiem.

Horizon Forbidden West: Burning Shores zachwyca efektami wizualnymi

Test Digital Foundry Horizon Forbidden West: Burning Shores

Na fali sukcesu, jakim bez wątpienia jest druga część przygód Aloy oraz najnowszy DLC — Burning Shores — Guerilla Games ogłosiło już, że powstanie Horizon 3. Holenderskie studio ma bardzo ambitne plany i zapowiedziało również, że chcą się skupić na rozwoju Decima Engine. Nie można się dziwić jakie cele postawili sobie Holendrzy, gdyż Horizon Fobidden West: Burning Shores prezentuje się znakomicie na PlayStation 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Guerilla Games od początku zapowiedziało, że fabularny dodatek ukaże się jedynie na PlayStation 5 ze względu na to, że studio chce, aby Burning Shores zapewniło next-genowe wrażenia. Jak wskazują redaktorzy z Digital Foundry holenderskiemu studiu udało się wyciągnąć z konsoli Sony dodatkową moc. Zapowiadane next-genowe chmury robią ogromne wrażenie, szczególnie podczas zachodów słońca gdy promienie przenikają przez nie. Jednym słowem efekty wizualne i przestrzenne, które dostarcza DLC, nie byłyby możliwe na PlayStation 4.

Buring Shores oferuje 3 tryby, które obsługują Variable Refresh Rate. Tryb rozdzielczości działa w 30 klatkach na sekundę, ale obraz jest w rozdzielczości 4K, tryb zrównoważony to 40 klatek na sekundę, który, jak wskazuje redakcja, jest idealny dla monitorów 120 Hz, natomiast tryb wydajności to rozdzielczość 1080p oraz 60 FPS. Zgodnie z opisem Digital Foundry tytuł w każdej z podanych opcji działa rewelacyjnie, a spadki klatek nie są widoczne.

Digital Foundry zauważa również, że gracze mogą poczuć, jak duży jest świat udostępniony w Burning Shores. Dodatkowo system walk został jeszcze bardziej dopracowany, a pod koniec czeka epicka bitwa, która, jak opisuje redakcja, może przypominać pojedynki z God of War.

Zobacz też: Gry z crossplayem

Nie da się ukryć, że Guerilla Games wykonało bardzo dobrą robotę. Horizon Forbidden West: Burning Shores dostępny jest w PS Store za 89 zł.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.