Microsoft zapłacił duże pieniądze za umieszczenie polskiej gry w Game Passie. Poznaliśmy dokładną kwotę

Cooking Simulator

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy, że Cooking Simulator trafiło do Xbox Game Pass. Jest to gra od polskiego zespołu Big Cheese Studio, który teraz poinformował, ile Microsoft zapłacił im za prawa do umieszczenia gry w swoim abonamencie. Kwota może robić wrażenie, tym bardziej że mamy do czynienia z dość niszową produkcją.

REKLAMA

Cooking Simulator w Xbox Game Pass kosztowało Microsoft niemałą sumkę

Zwiastun Cooking Simulator

Big Cheese Studio jest notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jako spółka publiczna firma jest zobowiązana do dostarczania regularnych raportów o swoich przychodach inwestorom. W najnowszym komunikacie dowiedzieliśmy się, że 5 sierpnia Big Cheese Studio zawarło z Microsoftem umowę, na mocy której Cooking Simulator mogło pojawić się w bibliotece Xbox Game Pass. W zamian za ten przywilej Amerykanie zapłacili polskiemu zespołowi 600 tysięcy dolarów, co obecnie przekłada się na mniej więcej 2,78 miliona złotych.

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

Niestety nie wiadomo, ile czasu na mocy niniejszej umowy Cooking Simulator może znajdować się w Game Passie. Nawet jeżeli będą to dwa lub trzy lata, to Microsoft i tak zapłacił sporą sumkę, biorąc pod uwagę fakt, że nie mamy do czynienia z wielkim, światowym hitem, a niewielką grą indie. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że 600 tysięcy dolarów od Microsoftu przekłada się na około 22% zysku netto oraz około 17% wartości przychodów netto Big Cheese Studio ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów za ostatni rok obrotowy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!