Ile Microsoft zapłacił za Strażników Galaktyki w Xbox Game Pass? Oj, dużo

marvel's guardians of the galaxy

W pierwszej połowie marca do Xbox Game Pass trafiło m.in. Marvels Guardians of the Galaxy. Produkcja autorstwa Eidos Montreal jest niewątpliwie najgłośniejszym tytułem tego miesiąca w usłudze Microsoftu, ale ile tak naprawdę firma musiała wydać, aby umieścić go w swojej subskrypcji? Branżowy analityk David Gibson ma na ten temat co nieco do powiedzenia.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Microsoft zapłacił za umieszczenie Strażników Galaktyki w Xbox Game Pass sporą sumkę

David Gibson, starszy analityk w firmie MST Financial poinformował, że według jego szacunków Microsoft zapłacił za umieszczenie Strażników Galaktyki w bibliotece Xbox Game Pass pomiędzy 5 a 10 milionów dolarów. Jak za pojedynczą produkcję, kwota jest wprost przeogromna, niezależnie od tego, w którą stronę się skłania. Biorąc jednak pod uwagę niską cenę Game Passa, ciężko powiedzieć, czy na dłuższą metę taka inwestycja się Microsoftowi zwróci. PR-owo? Na pewno, natomiast kwotowo — czas pokaże.


Przeczytaj też: Najlepsze przygodówki w Xbox Game Pass

O ile Microsoft ani Square Enix — wydawca Marvel’s Guardians of the Galaxy — nie potwierdzili słów Gibsona, to jego szacunki zdecydowanie nie są wyssane z palca. Mężczyzna analizuje bowiem działania Square Enix od 15 lat, a ponadto wspomniał, że podany przez niego przedział bazuje na „rozmowach ze Square Enix i innymi”. W każdym razie: dokładnej kwoty, jaką Microsoft zapłacił za Strażników Galaktyki w Xbox Game Pass raczej nigdy nie poznamy, ale od czegoś mamy analityków i ich szacunki.

A Wy daliście już szansę tytułowej grze? Napiszcie w komentarzach poniżej!

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.