Immortals of Aveum stanie się franczyzą? Deweloper gry ma nadzieję na konkretny rozwój tej marki

Immortals of Aveum

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami całkiem ciekawej prezentacji nowego projektu od Ascendant Studios, czyli Immortals of Aveum. Według późniejszych zapewnień deweloperów tytuł ten nie będzie „magicznym Call of Duty”, a czymś znacznie bardziej ambitnym. Teraz zaś dyrektor generalny studia odpowiedzialnego za tę produkcję zdradził, że ma wobec tego IP bardzo konkretne plany.

Deweloper Immortals of Aveum liczy, że gra rozwinie się „w wielu różnych kierunkach”

Immortals of Aveum
Immortals of Aveum

W niedawnej rozmowie z serwisem The Loadout dyrektor generalny Ascendat Studios — Bret Robbins — stwierdził, że nie myśli o Immortals of Aveum jak o „jednej gotowej grze”. Zamiast tego, chciałby stworzyć franczyzę, którą można by potem rozszerzyć „w wielu różnych kierunkach”.

Myślę, że utrzymanie oryginalności, świeżości i ekscytacji zawsze będzie wyzwaniem. Ale wiesz, to wielkie wyzwanie. To w pewnym sensie powód, dla którego to robię.

Bret Robbins

Jednocześnie deweloper podkreślił, że ewentualny rozwój marki (zapewne uzależniony od sukcesu debiutanckiej gry), nie musi polegać na wydawaniu sequeli w takiej samej formule. Oznacza to, że w przyszłości kolejne tytuły oparte o tę markę mogłyby być chociażby nastawione typowo na rozgrywkę wieloosobową, bo sam twórca absolutnie niczego nie wyklucza.

Przeczytaj też: Gry turowe

Jeśli faktycznie Immortals of Aveum okaże się sprzedażowym hitem i zadowoli to włodarzy Electronic Arts, to faktycznie marka ta ma szansę stać się jedną z niewielu franczyz znajdujących się w portfolio EA Originals. Niemniej jednak najpierw pozycja ta musi przekonać do siebie graczy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.