Immortals of Aveum na dogłębnej analizie. Świat, ekwipunek i magia na jednym materiale

Immortals of Aveum

Niespełna dwa tygodnie temu Electronic Arts zaprezentowało światu jedną ze swoich nadchodzących produkcji, jaką jest Immortals of Aveum. Ten magiczny FPS tworzony przez Ascendant Studios otrzymał od tego czasu sporo konkretów i na ten moment gra zapowiada się po prostu niezwykle dobrze. W najnowszym materiale zaś dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat niektórych mechanik, które pojawią się w tym tytule.

Immortals of Aveum z konkretnym opisem najważniejszych założeń

Immortal of Aveum — gameplay i objaśnienie niektórych mechanik

Najnowszy materiał przedstawia przede wszystkim to, czego gracze mogą spodziewać się po Immortal of Aveum. Przede wszystkim poruszona została kwestia fabuły, a dokładniej głównego bohatera, który obdarzony wyjątkowym darem będzie w stanie korzystać z trzech typów magii.

Te zaś — w nieco typowym dla magicznych uniwersów stylu — rozróżniane będą poprzez swoje kolory: czerwony, zielony oraz niebieski.

Naturalnie barwa czarów zależna będzie od ich typu, więc magia chaosu będzie reprezentowana przez kolor czerwony, „moc” poprzez niebieski, a czary związane z życiem będą zielone.

W materiale podkreślona została także rola ekwipunku, która nie będzie ograniczać się jedynie do wymiany naszych narzędzi. Jak zostało zapowiedziane, założone przez nas przedmioty będą miały wpływ na wykorzystywaną przez nas magię.

Immortals of Aveum
Immortals of Aveum

Ciekawie zaprezentowany zostało całe uniwersum Immortals of Aveum, świat ten bowiem będzie raczej cechował się kolejnymi liniowymi etapami, które trzeba będzie przejść. Jednocześnie deweloperzy zapewniają, że w grze pojawią się bardziej otwarte miejscówki, które będziemy mogli nieco swobodniej eksplorować.

Głównym miejscem dla fabuły nadchodzącego dzieła od Ascendant Studios ma być nasza kwatera główna. Będzie to swego rodzaju hub, gdzie będziemy mogli przyjmować kolejne zadania i być może poznawać naszych nowych kompanów.

Przeczytaj też: Gry platformowe

W trakcie udostępnionej rozmowy wspomniano także o systemie towarzyszy, którzy od czasu do czasu zaoferują nam swoje usługi, jednak będzie to zdarzało się w sporadycznych przypadkach. Przez większość przygody będziemy skazani na własne umiejętności, co w zasadzie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Patrząc na te informacje, Immortals of Aveum jawi się jako produkcja niezwykle ciekawa i faktycznie oferująca pewien powiew świeżości. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się o tym po premierze, która odbędzie się już 20 lipca 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.