Do premiery Starfielda jeszcze dużo czasu, a moderzy już planują naprawę gry

Starfield

Starfield miał być jedną z najgłośniejszych premier 2022 roku, aczkolwiek Bethesda postanowiła przełożyć wydanie gry na przyszły rok, aby jak najlepiej dopracować swoją pozycję. Gracze nie wierzą jednak w zapewnienia firmy, pamiętając premiery jej poprzednich gier; społeczność zakłada, że produkcja nie uchroni się od błędów. Z tego powodu moderzy zebrani pod szyldem Starfield Community Patch wyszli z niecodzienną inicjatywą, aby od razu po premierze zająć się naprawą gry na własną rękę.

REKLAMA

Starfield Community Patch, czyli zespół ds. błędów w Starfieldzie

Starfield Community Patch
Starfield Community Patch

Starfield Community Patch (w skrócie SCP) to inicjatywa będąca wspólnym dziełem autorów modów oraz całej społeczności gry, który ma na celu poprawę tytułu. Moderzy w możliwie jak najkrótszym czasie od premiery planują wyłapać i naprawić jak najwięcej błędów, nieścisłości czy problemów w zadaniach, a także odnaleźć wszystkie zagubione pod teksturami obiekty. Ponadto członkowie SCP przewidują pomoc autorom innych modyfikacji, a do zapewniają, że wszystkie wprowadzane przez nich zmiany będą stuprocentowo zgodne z oryginalną wizją rozgrywki, nie ingerując w balans (poza oczywistymi błędami).

Przeczytaj też: Jaki soundbar do telewizora?

Nie da się ukryć, że jest to bardzo nietypowe podejście do sprawy, jednak w opinii założycieli projektu — jak najbardziej konieczne. Wszyscy, którzy będą chcieli wspomóc to przedsięwzięcie, mogą dołączyć do projektu lub zgłaszać napotkane usterki za pomocą specjalnie przygotowanego formularza kontaktowego. Dzięki temu prace nad naprawą gry mają przebiegać o wiele sprawniej. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod tym linkiem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!